0

Cammi D

Acest utilizator nu are identitate confirmată de către ROmedic. În cazul în care sunteți medic/terapeut, răspundeți pe forum și doriți să vă confirmăm identitatea vă rugăm să ne contactați la 0332 414 747.
  • Profesie: studenta
Buna ziua. Sunt Camelia si sunt foarte speriata. Nu a mai lucrat de 3 luni de zile, si am inceput munca acum 6 zile. Din prima zi de munca au inceput sa ma doara picioarele, laba piciorului. O simteam infierbantata, imi trebuia sa ma descalt sa simt rece. Am crezut ca e de la incaltaminte. A 2-a zi mi-am schimbat papucii, mai moi si nu am vazut nici un rezultat, ba chiar le simteam si umflate. Am crezut ca din cauza ca nu am mai lucrat de mult, dar totusi aveam un semn de intrebare ca de obicei cand nu lucram o perioada lunga de timp ma simteam doar obosita si faceam febra musculara. Cand ajungeam acasa direct in apa rece le bagam, dupa am incercat apa rece cu sare, cu otet din auzite de la colegi. Inainte de culcare am luat un diclofenac pastila, si le-am si datcu diclofenac gel dar nimic. Mi-am cumparat de la o farmacie un spray pt racorire cu menta si alte plante.. ma racorea pt moment dar atat. Am mai observat ca m-am trezit intr-o dimineata si cu mainile amortite, parca tot corpul, era greoi, si ma gandesc sa nu fie altceva, nu neaparat de la oboseala pt ca am inceput munca. Inca un mic amanunt, acu vreo luna mi-am simtit parte de sus a degetului mare amortit si inca il mai am, numai ca acum nu-l mai simt ca la inceput pt ca m-amobinuit. Sa aiba oare vreo legatura? Dar de ce tocmai de cand am inceput munca? Si nu mi-a trecut nici dupa 4 zile? Am 65 kg, 1, 73 m, 24 ani. Va multumesc