0

seralina

Acest utilizator nu are identitate confirmată de către ROmedic. În cazul în care sunteți medic/terapeut, răspundeți pe forum și doriți să vă confirmăm identitatea vă rugăm să ne contactați la 0332 414 747.
  • Profesie: ama de casa
Am 32 ani si sunt plecata din tara de 6 ani.De la virsta de 12 13 ani am dureri de cap foarte puternice insotite de varsaturi.Imi amintesc ca mama ma ducea la medic si ma puneau sa fac analize regulate la fiecare 6 luni si singurul lucru care mi-l spuneau era ca am lipsa de calciu de mg si luam tratament pt asa ceva.Abia cind am venit in Spania si am inceput sa merg la medicii de aici mi s-a spus ca am migrena.Am facut numeroase analize teste am facut si o tomografie am fost si la neurolog si raspunsul a fost migrena.In acest timp am incercat 4 tratamente pt prevenire cu Sibelium Sumial Topamax si acum sunt la al 4lea.Aveam cite 6 crize pe luna foarte puternice cu varsaturi si durau 24 ba chiar 48 ore.In aceste ore cred ca slabeam cite 2 kg pt ca nu puteam sa maninc nimic nici chiar sa beau o gura de apa.Acum crizele s.au mai diminuat la 2 sau 3 pe luna si norocul meu daca pot sa-i spun asa este ca am descoperit calmantul care ma scapa de durere este Hemicraneal pastile pt criza mai usoara si cind am criza foarte puternica si nu mai pot lua pastila pt ca vomit imi pun Hemicraneal supozitor si scap de durerein cel mult 2 ore.