105

Psihoterapeut Roxana Patrascu

Acest utilizator poartă marca de "Colaborator pe Forumul ROmedic" și are identitate confirmată de medic sau alt tip de terapeut (psiholog, dietetician, kinetoterapeut etc).

Psiholog Pătraşcu Roxana

  • Profesie: Psihoterapeut
  • Specialitatea: Psihologie
  • Competențe: Psihologie clinică şi psihoterapie cognitiv-comportamentală
  •  
  • Loc de muncă: Website: PSIHOUTIL
  • Localitate: Bucuresti
  • Adresa: Bulevardul Decebal nr. 6, sector 3
  • Website: www.psihoutil.ro
  • Telefon programări: 0721349765
Profesez ca psiholog clinician și psihoterapeut de mai bine de 10 ani, fiind atestată de către Colegiul Psihologilor din România. În toţi aceşti ani am dobândit experiență în afecţiunile anxios-depresive (tulburare de panică cu sau fară agorafobie, anxietate generalizată, nevroză obsesiv-compulsivă, anxietate socială, tulburări depresive, fobii specifice etc.).
Unul dintre citatele din care mă inspir ȋn viaţa personală şi cea profesională este acesta:"Nu există niciun motiv suficient de bun pentru a ne opri din dezvoltare și schimbare până în ultima zi a vieții noastre." Karen Horney
Îmi ascult empatic pacienții, ghidandu-i prin tehnici şi metode psihoterapeutice către însănătoșire și dezvoltare personală.

Servicii psihologice, la cabinet sau online, pentru dezvoltare personală (încredere în sine, managementul stresului, relaxare, emotii pozitive) şi pentru terapia:
-Anxietăţii generalizate (îngrijorări excesive );
-Depresie (tristeţe accentuată, oboseală marcantă);
-Atacuri lor de panică ( teamă, palpitaţii, ameţeală, nod în gât);
-Fobiei sociale (timiditate intensă, teama de a vorbi în puplic);
-Fobiilor specifice (frica de animale, de lift, de a ieşi din casă, de înălţime);
-Problemelor de cuplu (gelozie, infidelitate, sexualitate, comunicare dificilă);
-Copiilor şi adolescenţilor (ADHD, probleme şcolare, carieră, optimizare personală);
-Altor probleme ( anorexie- bulimie, obsesii şi compulsii, ticuri, furie, insomnii).

Pentru mai multe informaţii (CV, articole, program etc.) puteti accesa site-ul: www.psihoutil.ro