Întrebare implant dentar

27-08-2015
Dudulik
Nu este medic/terapeut
Dudulik
Mi-am pus anul trecut 6 implanturi in România după care am plecat din ţara... Urmind anul acesta sa merg sa continui lucrarea... Din motive personale nu pot sa merg anul acesta... Spuneţi-mi cit pot sa mai stau fără sa îmi continui lucrarea.. La ce riscuri ma supun.. Se poate întîmplă ceva cu Implanturile?? A trecut deja 13 luni de la inserarea implanturilor..
3 comentarii
0
27-08-2015, ora 22:23
Dr. Alex Salan
Chirurgie orala si maxilo-faciala, Craiova
Dr. Alex Salan
Nu este nici un risc. Implanturile pot sta acolo toata viata. Singurul risc este ca dinţii vecini/antagonişti sa migreze si sa puna in dificultate protezarea dar acest lucru nu se întâmpla totusi atat de repede
0
09-09-2015, ora 10:05
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Depinde foarte mult de pozitionarea implanturilor si/sau daca aveti lucrari in zona unde vi le-ati inserat. Daca ne dati ne mai multe datlii voi putea raspunde cat mai clar si potrivit dumneavoastra.

Multa sanatate!
0
11-09-2015, ora 20:34
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
depinde de tipul de protezare provizorie.
daca puteti sa ne oferiti mai multe detalii...
implanturile sunt complet izolate sub gingie sau au fost aplicate capele de vindecare simultan cu insertia implanturilor?

va lipsesc complet dintii pe unul dintre maxilare si acesti dinti au fost inlocuiti cu implanturi, urmand sa se realizeze o restaurare totala fixa/mobila pe intreg maxilarul? aveti o proteza mobila provizorie care acopera implanturile ce sunt inca nedescoperite sub gingie?

sau va gasiti in situatia in care aveti si dinti prezenti si implanturi inserate ptrintre dintii prezenti. exista lucrari provizorii fixe pe dintii prezenti sau nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul