Î-mi doresc din suflet un copil, dar...

13-01-2009
Junona
Nu este medic/terapeut
Junona
Am pierdut deja 2 sarcini. Ambele ori am rămas însărcinată în timp de reţinere a menstruaţiei.După prima pierdere mi-am făcut analizele şi toate erau bune. 7luni nu prindeam sarcină, am avut iarăşi reţinere şi... sarcină pe care am pierdut-o iar la 5 săptămîni (prima la 3). După II pierdere au început să mă doară ovarele (e jumate de an de atunci) Tot acest timp umblu prin "medici". Am mai făcut analize şi mi-a ieşit pozitiv CMV şi Toxoplazmoză (IGg). Am făcut tratament (antibiotice, vitamine, băi locale, fizioterapie). Durerile nu au scăzut deloc. Şi deja mi-au găsit ovarele inflamate (3, 2 - 3.5)- imediat după tratament! Ce să mai fac, ce analize trebuie să mai dau, căci timpul trece, medicii nu mă ajută delok, iar eu î-mi doresc atît de mult un copilaş...
1 comentarii
0
14-01-2009, ora 19:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie sa te internezi intr-un spital de boli infectioase pentru a face analize complete si a urma un tratament corect.In functie de cele constatate, medicii de acolo te vor sfatui si in legatura cu sarcina.Deci nu la ginecologie, ci la boli infectioase.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.