Îmi doresc sa am un copil

09-02-2016
Gunilla
Nu este medic/terapeut
Gunilla
Am 28 de ani si Îmi doresc foarte mult sa am un copil, de şase luni ne am hotărât împreuna cu soţul meu sa avem un copil. In tot acest timp de şase luni am tot încercat pe cale naturală fără nici un medicament sau altceva care ne poate ajuta la conceperea unui bebe. Dar cu toate eforturile noastre, sarcina nu a apărut nici in momentul de fata. Doresc un sfat sau o îndrumare cu privire la acest subiect. Va mulţumesc!!!!
3 comentarii
0
10-02-2016, ora 12:39
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Buna ziua,
indicat ar fi sa mergeti la un medic ginecolog. Sanatate multa!
0
10-02-2016, ora 12:48
Gunilla
Nu este medic/terapeut
Gunilla
Asta e prima încercare de a avea copil. Nu mai am copii si nici nu am mai avut vreo sarcina. Va mulţumesc pt sfatul dat
0
29-02-2016, ora 11:21
Lala23
Nu este medic/terapeut
Lala23
Buna ziua! Am 31 de ani si de 4 luni lucrez intens la conceperea unui bebe. Tin sa precizez ca am un ciclu regulat, de 28 de zile si imi calculez intotdeauna perioada fertila. Mai mult decat atat, in ultimele 2 luni mi-am cumparat teste de ovulatie, pe care le-am folosit zilnic, din ziua 11 a CM pana in ziua 16-17, in tot acest timp "lucrand" intens. Problema este ca niciodata nu mi-au aparut 2 liniute pe testul de ovulatie, ceea ce m-a facut sa ma ingrijorez f tare. In urma cu 8 luni am fost la ginecolog si mi-am facut toate analizele prenatale, inclusiv eco transvaginala si dna dr mi-a spus ca tocmai ce ovulasem in urma cu cateva zile. Acum ce se intampla cu mine? Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: