Iritatie penis

12-01-2012
xtz1992
Nu este medic/terapeut
xtz1992
Buna ziua :D
Am si eu o mica mare problema...am observat cam de 2 zile asa...pielea ce acopera capul penisului s'a inrosit, este oarecum zbarcita/uscata si ma ustura foarte tare cand ating.. tin sa spun k ultimul act sexual a fost acum 7 zile, iar partenera nu prezinta nici o boala in acest caz...ce este de facut ?
am auzit ceva legat de nidoflor... este recomandat si in acest caz ? Poate fi o reactie a prezervativului sau a lubrifiantului ? folosesc numai durex :D dar au trecut 7 zile de ultima oara...

Multumesc !
4 comentarii
0
12-01-2012, ora 12:03
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Nu va sfatuiesc sa utilizati nidoflor in zona genitala.
Cel mai potrivit ar fi sa mergeti la un dermatolog pentru a vi se pune un diagnostic corect si pentru a beneficia de un tratament adecvat.
Numai bine,
0
12-01-2012, ora 20:53
mihai95
Nu este medic/terapeut
mihai95
buna seara am si eu o problema, pe pielea ce acopera capul penisului mi-au aparut niste crapaturi, care provoaca usturime, ce pot face pentru a rezolva problema cu stima mihai.
0
23-01-2013, ora 10:29
bogdy97
Nu este medic/terapeut
bogdy97
buna ziua am 15 ani.si de acum 4 zile mio iesit o iritatie pe penis care ma ustura si mananca...si nu stiu ce sa fac sa imi treaca..?


imi puteti da un raspuns cat de repede posibil va rog io frumos:-S:-S:-S
0
23-01-2013, ora 11:50
myhai456
Nu este medic/terapeut
myhai456
am si eu o problema. de vreo 3 saptamani miau aparut pe capul penisului niste crepaturi, este ca si cum mi-ar merge pielea, ma mananca si ma doare la inceputul actului sexual. dimineata mai imi apare ca si un lichid alb in jurul capului penisului. daca ma puteti ajuta sa imi ziceti ce este si cum pot scapa de aceasta problema. Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: