zona genitala

05-10-2011
mureseanandrei
Nu este medic/terapeut
mureseanandrei
Buna ziua As dori sa ma ajutati pentru ca sunt foarte speriat. Am 15 ani shi ma masturbez iar de vreo doua zile mi-au aparut niste bubite rosii pe capul penisului de pe care se duce putina piele.Nu sunt iesite in afara doar una la sfarsitul capului dar nu tare.Ma puteti lamuri ce sunt si daca este grav???VA MULTUMESC FRUMOS
4 comentarii
0
08-10-2011, ora 02:53
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Probabil ca ai facut o candidoza. Mergi la un derrmatolog sa te vada si sa iti dea tratament.
0
08-10-2011, ora 14:10
mureseanandrei
Nu este medic/terapeut
mureseanandrei
imi spui te rog ce e candidoza???
0
08-10-2011, ora 22:16
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Candidoza este o infectie fungica, adica cu ciuperci.
Oricum, nu este sigur ca ai asta, ceea ce este sigur e ca ai o infectie genitala. Mergi la medicul dermatolog sa te consulte.
Despre candidoza poti citi mai multe cautand pe net - candidoza sau - candida la barbati.
Ai sa vezi acolo simptomele, dar vezi ca nu trebuie neaparat sa le ai pe toate. Uneori, la barbati, multe boli in zona genitala pot avea o simptomatologie redusa.
Ai putea sa te documentezi si tu cautand pe net : - boli cu tansmisie sexuala (BTS) - asta asa, ca sa stii cum se manifesta, cum se transmit si cum sa te feresti de ele. Este important sa fii informat.
Candidoza nu este o boala cu transmisie neaparat sexuala, o poti face si singur de la abuzul de dulciuri, paine sau antibiotice, dar se transmite si sexual.
Daca doctorul iti va spune ca ai asa ceva, ai grija ca nu scapi de asta numai cu tratament ci va trebui sa iti dezinfectezi si lenjeria, pantalonii si lenjeria intima spalandu-le la peste 60 de grade, altfel risti sa te reinfectezi.
Mergi la doctor, deoarece poate sa fie altceva si cu cat amani se poate complica si este o zona sensibila...nu cred ca vrei sa risti.
0
09-10-2011, ora 23:34
mureseanandrei
Nu este medic/terapeut
mureseanandrei
multumesc foarte mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mituri despre masturbare
  •