zona externa genitala iritata, dar fara mancarimi ori secretii.

27-10-2011
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
De 8 zile zona externa genitala este rosie, ca o iritatie, exact ca si in cazul candidozei. Am fost la medic si mi s-a zis ca este din cauza sapunului ( schimbasem sapunul de cateva zile), din pacate un examen intern nu s-a putut realiza intrucat menstruatia era chiar pe drum. Din ce a putut vedea medicul a ajuns la concluzia ca numai zona externa este iritata. Nu am mancarimi si nicio secretie, totul este normal, doar rosu.
Problema este ca nu s-a ameliorat total cu triderm, ci in proportie de 80% si acum am terminat tratamentul cu acea crema, azi fiind ultima zi...
Cu o zi inainte de a merge la medic am luat am flucovim si am folosit si crema micoheal, crezand ca este o candidoza in faza incipienta, bineinteles nu s-au vazut ameliorari, de aceea am si ajuns la medic urmatoarea zi.
Menstruatia a fost foarte multa dpdv cantitativ, cat si ca zile, 6 zile durand deja si nu s-a oprit nici acum, de asemenea experimentez dureri sub forma intepaturilor la nivelul ovarului stang. Eu am o menstruatie redusa cantitativ ce dureaza 3, 4 zile.
Intrebarea mea este daca exista vreo asociere intre menstruatia abundenta, dureri de ovar si acea iritatie externa.. Intentionez sa merg la medicul meu saptamana viitoare, neputand acum din cauza menstruatiei, insa sunt foarte ingrijorata din cauza acelei zone rosii care practic nu vrea sa dispara. Nu mi s-a mai intamplat..
Multumesc anticipat pentru raspuns.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.