ziua nimic, noaptea mor de durere- e posibil? | Forumul Medical ROmedic

ziua nimic, noaptea mor de durere- e posibil?

11-12-2015
utilizator 1991
Nu este medic/terapeut
utilizator 1991
Va rog sa ma ajutati (de preferat un medic), am o problema fffff suparatoare. De cativa ani ma tot chinui cu o infectie cu e coli care tot recidiveaza la cateva luni, am luat antibiotic peste antibiotic, prima oara mi-a dat medicul de fam ciprinol, apoi in urma uroculturii am tot luat nolicin, biseptol la interval de 3-4 luni cand recidiva. Acum ultima data am luat biseptol 6 zile si uractiv, insa mi-a recomandat un medic( care a vazut in urma analizelor ca am sistemul imunitar la pamant si ca am infectie bacteriana, nu de alt tip) URX SI PROBIOBALANCE de la calivita si mi-a mai zis sa iau 6 zile indometacin supozitoare si spalaturi vaginale 6 zile cu tantum rosa. Spalaturile am facut o zi, dupa care mi-a venit menstruatia si le-am oprit, dar am continut cu indometacinul si celelalte ( urx si probiobalnce) pe care le-am luat imediat dupa ce am terminat trat cu biseptop si uractiv. Problema este urmatoarea: noaptea ma trezesc de 1-2 ori sa urinez, in timul urinarii nu am nimic, insa dupa, am o durere, o senzatie de arsura teribila care nu ma lasa sa dorm, stau in toate pozitiile, de fapt mai bine zis nu pot sa stau deloc in asa fel incat sa nu ma doara si nu inteleg de ce, ziua, in timp sau dupa ce urinez nu am aceste dureri, poate doar un mic discomfort, dar atat. INtrebarea mea este de la ce ar putea sa fie aceste dureri insuportabile noaptea? E posibil sa am candida de la atatea antibiotice? ( asa mi-a zis un medic, ca ar fi posibil).Nici nu mai stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac sa scap de aceasta problema, imi afecteaza intreaga viata.ma gandesc ca poate ma doare asa noaptea pt ca iau pastilele acelea (urx si probiobalnce) relativ seara? ( ca iau 2 pe zi dimineata si seara), dar de ce sa fie asta problema? ca am citit ca au ingrediente naturale, ma gandeam sa nu fie din cauza componentului din urx (d-mandoza) despre care am citit ca bacteriile e coli se prind de ea si ies afara ( stiu, imi imaginez tot felul de lucruri) dar nu stiu ce sa mai cred. De ce am noaptea acele dureri? Nu pot sa dorm, ma duc obosita la serviciu, iar ziua nu am nimic. Si inca ceva : ce analiza trebuie sa fac ca sa vad daca am canbdida? De secretii vaginale? spalaturile acelea cu tantum rosa sune bune? sa continui dupa terminarea menstruatiei? va rog ajutati-ma (un medic), am cheltuit o multime de bani si pe mmedici si pe pastile, nu mai stiu ce sa fac...daca de la varsta asta am inceput asa, , , mai tarziu ce o sa fac? si ma chinui deja de cativa ani cu aceasta infectie cu e coli. mentionez ca la o ecografie mi-a iesit ca nu dau afara toata urina ( dupa ce m-a pus sa urinez complet) si ca urina ramane in vezica si eu mereu am senzatia de urinare, chiar daca de abia am facut, indiferent ca sunt in faza acuta a infectiei urinare sau nu. Va rog frumos cine a trecut prin asa ceva sua un medic cu expeeinta in asa ceva sa-mi raspunda si mie.
1 comentarii
0
11-12-2015, ora 14:20
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Una sau doua lingurite rase de bicarbonat pe zi inainte cu jumatate de ora de masa ar putea ajuta la ambele probleme de sanatate ! 4-5 zile pe saptamana, cu putina apa sau ceai caldut !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.