zgomote stomac

05-10-2007
roxana76
Nu este medic/terapeut
roxana76
Acum 2luni si jumatate m –au luat durerile de stomac insotite de diaree.
Dupa un consult medical, analize de sange (au iesit ca sunt deshidratat) si ecografie, au zis ca nu e nimic grav si ca probabil s-a iritat intestinul (in acea perioada mancand si ceva mai picat + ceva stres). Dupa aproximativ o luna de zile, durerile au disparut in mare parte (fara vreo medicatie) dar a ramas putina jena in parte de jos dar ce ma sperie mai mult este ca pe toata aceasta perioada si in continuare, in timpul noptii se aud bolboroseri in stomac (mai jos de stomac mai exact) iar scaunul nu este “legat” de fiecare data. Au spus ca in timp o sa dispara.
Sa mai incerc sa mai fac anumite investigatii sau o sa treaca pana la urma…dar in cat timp?
1 comentarii
0
02-01-2008, ora 00:00
ferina
Nu este medic/terapeut
ferina
Salut!! La multi ani!!
Si eu ma chinui cu aceste probleme, aceste zgomote din stomac, am foast la medic si i-am spus, dar nici un raspuns care sa ma ajute.
Altii spun ca sunt nervii, dar cine mai stie.
Mie imi 'ghioroie' stomacul anumai atunci cand stau intins.
Nu cred ca te ajuta sa faci si alte investigatii, chieltui banii de pomana.
Eu am fost la un medic homeopat si mi-a zis sa fac o cura cu argila de la Algo, am facut comanda si acum astept sa-mi vina coletul si sa incep sa vad daca o sa de-a rezultate.
Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici