zgomote in urechi cu o presiune care revine in fiecare saptamina cu tensiune

06-11-2012
gabriela46
Nu este medic/terapeut
gabriela46
buna ziua
tatal meu are 74 e ani si de cateva saptamini zgomotele in urechi au devenit foarte puternice si face si tensiune precizez ca am fost la dopler nu a iesit decat o ingrosare difuza mai mult domnul doctoe spune ca ar fi cervicala, am facut audiograma cu urechea dreapta aude 55 la suta cu cea stanga 40 la suta ne au recomandat aparate, as vrea sa va intreb daca aceste aparate ajuta la diminuarea zgomotelor.are urmatorul tratament
pt tensiune tertesif si atacand, betaserc si tanakan, are trombostop de 5 ani de la niste fibrilatii, concor si coldarone cate o jumatate din fiecare, inr 2, 56.Dupa o saptamina s au mai diminuat dar apar acele presiuni care pleac din urechea stanga dar nu mai sunt asa puternice.Puteti sa mi oferiti o alta schema de tratament.va multumesc
4 comentarii
0
06-11-2012, ora 08:48
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Gabriela draga,
DACA un medic i-a dat acest tratament- in urma unor consultatii si analize,
tu vii si soliciti ALT tratament pe nevazute?!?
oare crezi ca cineva- orice medic iti va raspunde-
va putea sa-ti de-a ALT tratament/////?
of...
sanatate tatalui
0
06-11-2012, ora 16:48
gabriela46
Nu este medic/terapeut
gabriela46
Dumneavoastra nu intelegeti ca tot are presiune si zgomote care pleaca e la acea ureche insuportabille eu am cerut parerea domnului doctor poate mai exista ceva si e calmare.
0
06-11-2012, ora 18:18
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
scuza-ma...
NU ai precizat pt calmare.
te citez:
"Puteti sa mi oferiti o alta schema de tratament."
si eu, la asta ti-am raspuns.
Iertare.
poate iti va raspunde un medic, pt ceva tratament de calmare.
ii doresc sanatate.
0
06-11-2012, ora 18:50
mangalia67
Nu este medic/terapeut
mangalia67
Buna seara!
Domnul, doctor solicit sprijinul, dumneavoastra in urmatoarea problema, cu care se confrunta sotul meu:
El nu se afla in tara, si de ceva timp, acuza durere la gat, crezind ca este de la curent, dar aceasta durere s-a accentuat si de la lobul urechii in jos are o umflatura, care al si doare, el spune ca al jeneaza ca si cum ar avea o vena sucita si al doare si capul.Tin sa va precizez ca doar ce a terminat de luat augmentin.Ma puteti ajuta, ce ar putea sa fie si ce imi recomandati ??
va multumesc anticipat!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: