senzatia de ameteala continua si cateodata panica

01-08-2012
claudius hd
Nu este medic/terapeut
claudius hd
mai demult am avut probl cu ficatul sgras si colest f mare, fac sex zilnic o data sau de doua ori, ma simpt de parca as fi baut cva si sant rosu si-mi arde fata, senzatie de panica si tremurat
5 comentarii
0
02-08-2012, ora 09:18
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Ar trebui sa mergi urgent la doctor. Daca ai colesterolul foarte mare este periculos si din cauza asta ai aceste simptome. Poti sa faci un atac cerebral sau un infarct daca nu iei tratament si daca nu ti regim. Ai grija, nu e de joaca cu colesterolul.
0
02-08-2012, ora 12:00
parvuiordana
Nu este medic/terapeut
parvuiordana
Cred ca ar trebui sa consulti si un medic internist sau un altfel de analize
0
03-08-2012, ora 16:43
claudius hd
Nu este medic/terapeut
claudius hd
mersy
se poate sa fie din cauza ficatului?
am periode cand obosesc repede dar de obicei nu obosesc la efort fizic, nu am mai facut sala de un an si spre surprinderea mea acm cand m-am apucaty din nou nu am obosit deloc
0
04-08-2012, ora 13:48
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
salut amice!! Daca aveai probleme cu ficatul gras ficat grasos=steatoza hepatica erai mort de mult nu-ti mai ardea sa o faci de 2 ori pe zi sa fim realisti, apropo cand obosesti? Inainte de sex dupa sau in timpul sexului ? :)) esti fenomenal, totusi cate kg ai?? daca esti obez, hmmm, greu cu tine fugi la un endocrinolog sa iti faca un echo la tiroida sau suprarenale ptr orice eventualitate si daca obosesti mai las-o moale cu sexul ca nu stai in loc de el.
Poate iti recomanda sa iti faci si niste transaminaze un LDH, CPK, TRIGLICERIDE COLESTEROL ETC ETC.Bafta!!
0
07-08-2012, ora 10:31
claudius hd
Nu este medic/terapeut
claudius hd
mersy prietene
nu sant obez, am 90 kg dar sant musculos am facut sala 5 ani. D e obosit nu obosesc tot timpul: am periode cand obosesc la un mic efort sau perioade cand nu obosesc deloc dar ma simpt tot timpul ametit de cap si cateodata stare de panica. mie frica sa nu am cva la ficat pt ca acum 4 ani mi-am facut toate analizele la tm si mi-au zis ca am ficatul ca la un gascan indopat si colesterol aproape 400, am tinut reg vreo doua luni si mi-a sc col la 177 dar acum nu tin reg si consum multa bere vara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.