zbateri muschi, pulsatie vena cap, nod in gat

20-09-2013
EdwardT
Nu este medic/terapeut
EdwardT
Buna ziua,

Am 24 ani, 1, 80, 85 kg si de 2-3 saptamani prezint urmatoarele simptome:
-zbatere a unor muschi la nivelul membrelor(acesta fiind primul simptom am inceput sa ma ingrijorez desul de rau, -cred k am facut si un atac de panica dupa care au aparut si cele de mai jos)
-pulsatie vena cap deasupra urechii stangi ca si cum e gata sa explodeze cateodata
-furnicatura cap cam tot pe aceeasi parte
-senzatie ca si cum cineva m-ar strange de gat dar care dispare dupa un timp
-langa zona inghinala la piciorul stang am simtit dar numai vreo 2 zile cum curge sangele prin vena, o senzatie f ciudata
-intepaturi in zona plamanilor
-urechi infundate, in special cea din stanga dar care la fel la un moment dat dispar
-bulbuci in stomac
-articulatiile urechii in momentul in care misc maxilarul

Tin sa spun ca aceste ca intr-o seara mi-am trosnit maxilarul in partea stang destul de rau si sm scobit cu un betigas urechea stanga si am ramas cu o senzatie ciudata atunci.
Am facut niste analize de baza cum ar fi hemograma, calciu ionic, seric, magneziu, potasiu, vsh a iesit 2. Toate au iesit in limite normale deci.
E posibil sa ma fi prins curentul in urechea stanga? AM o stare de neliniste continua, credeti ca ar trebui sa consult un medic sau sunt anxios?
Mentionez ca dureri nu am deloc, decat aceste simptome care ma jeneaza si ma ingrijoreaza foarte tare
2 comentarii
0
20-09-2013, ora 23:01
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
- un consult la dr endocrinolog, cu trimitere de la dr de familie

-tensiunea?...glicemia?
(astea le poti avea pe loc...si-ntr-o farmacie..mai nou)
-mananci? sau..
-dormi suficient sau...
-stai fffffffff mult pe net?

cele bune
0
21-09-2013, ora 13:25
EdwardT
Nu este medic/terapeut
EdwardT
tensiunea 12 cu 6/7/8, nu am probleme, glicemia am luat-o acum 3 luni si era 110, de mancat mananc, nu am probleme legate de apetit, de dormit pot spune ca de foarte multi ani ora de culcare este intre 00:00-02:00, si daca nu ma duc la servici dimineata pot spune ca dorm pana la 10:00, 11:00.
ipe net stau foarte mult zilnic, lucrez si in domeniu internet/date/hosting
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.