vsh si pcr

23-01-2012
daiana14
Nu este medic/terapeut
daiana14
buna ziua ; mi-am facut urmatoarele analize:hemoleucograma, fibrinogen, calciu, magneziu, fier, glucoza, trigliceride, uree, creatinina, acid uric, TGP, TGO, fosfataza alcalina, amilaza, bilirubina, proteine totale, sumar urina, factor reumatoid, iga si igm, ex.coproparazitologic si eu iesit bune toate ; in plus am analize ce nu sunt bune: colesterol 180 (130). vsh 36 (15), igg 1620 (700-1500) proteina c reactiva 12 (0-5) - mentionez ca de 10 ani imi fac anual aceste analize si mereu vsh este mare insa proteina c reactiva nu a mai fost mare pana acum cateva luni cand era tot asa de mare
am control cardiologic, neurologic, endocrine, ecografie abdominala totala toate normale
deasemenea la orl unde merg regulat din cauza gatului care este aproape mereu inflamat insa medicul spune ca nu poate da aceste valori ale analizelor care nu sunt bune
unde este cauza ? am mers la multi medici si nu mai stiu ce sa fac; ce anume poate da aceste valori anormale tinand cont de tot ce am investigat pana acum- multumesc din suflet
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.