vsh mare

23-02-2007
suzana_monamour
Nu este medic/terapeut
suzana_monamour
daca iasa vsh_ul foarte mare inseamna ca poti avea hiv?
10 comentarii
0
24-02-2007, ora 00:00
Cornel.Susu
Identitate neconfirmată
Cornel.Susu
VSH-ul nu este un indicator al infectiei cu HIV. El creste in orice fel in infectie, inflamatie(chiar si dupa o manichiura mai agresiva cu multe intepaturi), raceala.
Daca ai motive pentru HIV sa sti ca exista analize tintite pt asa ceva si in plus exista CONFIDENTIALIATEA care te apara, daca nu vrei sa afle nimeni rezultatul analizei.
0
01-04-2007, ora 00:00
alexandra valentina
Nu este medic/terapeut
alexandra valentina
bunica de 74 de ani a fost gasita cu un vsh de 70 ce inseamna asta? celelalte valori ale analizelor sunt in limitele normale
0
04-04-2007, ora 00:00
Cornel.Susu
Identitate neconfirmată
Cornel.Susu
VSH marit inseamana un proces inflamator undeva in organism, de la o banala raceala, o infectie la o unghie, pana la boli mai serioase. Daca analizele sunt bune nu aveti de ce sa va temeti! Valoarea VSH se analizeaza in contextul clinic si nu luata separat! O eventuala boala reumatismala a bunicii poata da asemena modificari ale VSH-ului.
0
12-06-2007, ora 00:00
raluka286
Nu este medic/terapeut
raluka286
Am 39 de ani si mi-a iesit VSH de 44, nu stiu de unde poate fi. Am insuficienta venoasa la picioare, poate fi vreo legatura? In rest, pot sa am ceva in gat ( m-a durut acum 3 sapt.), sa fac un exudat? Multumesc.
0
13-06-2007, ora 00:00
CRISTIN
Nu este medic/terapeut
CRISTIN
Am 34 de ani si in urma unor analize mi-a iesit VSH 54, am glicemie 164.7 si calciu 8.5, din aceasta cauza este VSH mare? sau am vreo infectie pe undeva? Ce este VSH?
0
07-11-2008, ora 21:37
kajeszka
Nu este medic/terapeut
kajeszka
am 26 ani si la nalize mi-au iesit vsh 44-70mm este normala?
0
20-02-2009, ora 14:12
IULIANA - RAMONA
Nu este medic/terapeut
IULIANA - RAMONA
Am 25 ani si in urma anlizelelor au iesit urmatoarele valori: limfocite -22.2%, fibrinogen = 431, vsh -4 si proteina c reactiva - prezenta. Ce inseamna?
0
13-03-2009, ora 11:59
catalin_valentin
Nu este medic/terapeut
catalin_valentin
buna ziua, am si eu o problema: mama mea a fost operata de 1 luna la burta, a facut din nou analizele la sange si sa aflat ca vsh este de peste 140 iar fibriogenul este 879, ce inseamna acest lucru??? se poate ca la operatie sa fie o infectie si sa fie operata din nou si ce analize ar mai putea sa se faca ca sa depisteze invectia???multumesc frumos!
0
19-03-2009, ora 19:13
midori
Nu este medic/terapeut
midori
buna!problema mea ar fi vsh de 77si colesterol de 290.am 33 de ani si in urma cu o luna am fost operata(histerectomie subtotala).m-am dus la analizele de sange cu niste dureri destul de mari, cred ca era ovarul drept pt.ca iradiau in spate.e posibil ca acest fapt sa-mi fi influentat vsh-ul?restul analizelor au fost bune.am cam intrat in panica si nu stiu ce sa fac, ma gindesc la ce este mai rau.stiu ca vsh-ul marit e consecinta unor infectii, dar si asa e destul de mare!teoretic trebuie sa merg la un internist sa fac alte analize etc.pe langa toate au mai aparut si niste dureri in zona hipocondrului drept.stau deja cam prost cu nervii si nu stiu ce sa fac mai intai:sa ma duc la o internist sau la psihiatru?un sfat va rog!
0
14-01-2010, ora 21:42
Annu
Nu este medic/terapeut
Annu
Buna seara!!!Mama mea are 39 de ani si si-a facut analizele.Are VSH destul de mare 37.problema este ca are anumite sangerari neregulate din vagin si o doare ovarul drept iar doctorita i-a trimis analizele la biopsii.Exista posibilitatea sa aiba cancer ovarian?Va rog sa ma ajutati...va multumesc anticipat!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: