vreti sa slabiti dupa nastere?

27-06-2008
getuta
Nu este medic/terapeut
getuta
buna ma numesc getuta si am un bebe de 4 luni, cu 2 ani inainte mam ingrasat asa incat aveam de la 55 kg la 80 iar apoi inainte de aramane insarcinata aveam 88.eram greoaie si nu ma mai incapea nimic.este drept ca am cam mancat cartofi prajiti oua ochiuri sau alte lucruri nesanatoase.bun atunci cand am ramas insarcinata am inceput sa vars tot ce mancam si apa pe care o beam, nu beam noaptea apa de frica sa nu vars.asa am varsat pana la 9 luni timp in care am slabit 8-9 kg.dupa nastere inca vreo5.dar a inceput repede sa pun la loc.mentionez ca nu am alaptat deci mancam de toate.mam hotarat sa pun piciorul in prag si atunci am descoperit o firma internationala pe beza de produse 100% naturale pe care le iau de 2 saptamani.tratamentul consta in niste pastilute de slabit, unele pentru pofta de mancare, si unele inlocuitoare cu vitemine dupa care nu mai tre sa mananci.si mai este o pastila care ajuta celula sa se regenereze astfel incat pancreasul sa memoreze greutatea la care tu ajungi.eu am slabit in 2 sapt 5-6 kg.daca vreti mai multe informatii intreati pe id-ul meu getasmayley.slabire usoara penrtu mamicile care vor sa arate mai bine si dupao nastere.
1 comentarii
0
09-07-2008, ora 00:00
jeanny
Nu este medic/terapeut
jeanny
Bine ca slabesti, ca eu am avut norocul ca am slabit fara mult efort, dar aceste 'produse 100% naturale' mi se par cam dubioase. Spui ca iei unele pastile pentru pofta de mancare si altele inlocuitoare (nu stiu pentru ce) cu vitamine dupa care nu mai trebuie sa mananci. Pai scuza-ma daca vreau sa slabesc n-am nevoie de pastile pentru pofta de mancare si cele cu vitamine dupa care nu mai trebuie sa mananci mi se par chiar periculoase. Nu cred ca poate sa fie nimic sanatos in a nu manca nimic. Sper ca ai mancat totusi si incearca sa slabesti treptat (nu trebuie sa fie 5kg in 2 saptamani) pentru ca dupa ce te lasi de pastile s-ar putea sa pui kilogramele inapoi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.