vreau un sfat, va rog.. sunt insarcinata?

11-04-2010
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
nu pot ramane insarcinata dak doar m-am masturbat cu partenerul si am vrut sa facem sex dar dupa ce am pus prezervativul am renuntat, nu? ciclu trebuia sa imi vina pe 8 aprilie si ink nu mi-a venit.Sau poate mastrurbarea intarzie aparitia ciclului?Va rog sa imi spuneti :( nu am cu cine vorbi
4 comentarii
0
11-04-2010, ora 19:36
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
va rog spuneti-mi ! nu am cu cine vorbi.
0
11-04-2010, ora 19:42
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Daca nu te.ai atins in zona vaginului nu este problema [ adica sa nu te fi atins din gresala in caz ca el si.a dat drumu]
Masturbarea nu poate intarzia ciclul, stresul da.
Daca nu ai o menstra regulaata regulata, este normal sa intarzie, eu zic sa stai mai linistita si sa mai astepti cateva zile.
0
11-04-2010, ora 19:46
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Multumesc mult crissa, nu nu este nici o posibilitate sa atinga. Eu m-am gandit la faptul ca poate din cauza k luna trecuta a fost cu 28 de zile, iar luna aceasta este cu 31 si poate de asta, are vreo legatura?ce parere ai?
0
12-04-2010, ora 15:09
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Da, sigur ca da, ca are legatura, menstruatia este si in functie de cate zile are luna, si de aici poate intarzia cateva zile, sau poate veni mai repede. sunt multi factori ce pot influentsa o menstra, stresul, frigul, racelile la ovare..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Sunt însărcinată?
  • Mituri despre masturbare
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •