vreau un copil

13-08-2008
irina_fane
Nu este medic/terapeut
irina_fane
am 34 ani si am pierdut o sarcina acum 4 ani, antre timp am descoperit hepatita c am facut tratament rezultatu fiind nedetectabil, am mers la ginecoloc care mia zis ca probleme grave nu sant am ovulatie rara, asta ce anseamna habar nu am, si am un chist de 3, mm, am luat novinette 3 luni am facut pauza 1 luna si la control mia zis ca sa micsorat dar sa mai iau novinette anca 3 luni, acum sant la a 9 pastila din prima luna dar nu prea as vrea sa le iau, trebuie facuta pauza daca vreau sa raman gravida?influenteaza cu ceva ovulatia novinette?pot sa le opresc acum?simt ca nu mai am rabdare si ma apropii pana termin de 35 de ani, astept un raspuns urgent, va multumesc
1 comentarii
0
15-08-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
novinette e un anticonceptional oral si bineinteles ca nu ramai insarcinata act timp il iei.Termina toata folia si mai cere sfatul medicului.Dupa ce incetezi sa mai iei novinette-ul fa pauza min 3 luni inainte de a ramane insarcinata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul