vreau un bebe

18-10-2009
beletrix
Nu este medic/terapeut
beletrix
azi e a 5 a zi de intarziere dureri am avut pana ieri ca la cm(a mai aparut si o usturime ciudata la stomac) doar ca in privinta sanilor nu ma dor ca pana acu... dar azi au disparut..dimineata m-a mai durut putin ai apoi gata..cam de o luna, mai bine, am niste scurgeri..alb-galbui, gelatinoase, foarte abundente in special dimineata..durerile au fost parca altfel ca la cm..doar ca acum cand ma luau cand ma lasau si cu unele intepaturi suportabile..nu ma doare continuu ca pana acum.voi ce parere aveti?
4 comentarii
0
18-10-2009, ora 20:22
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
de ce nu faci un test de sarcina?
scurgerile sunt specifice sarcinii.
0
18-10-2009, ora 20:54
beletrix
Nu este medic/terapeut
beletrix
nu am facut test ptr ca nu ma prea incred in ele(din experienta unei prietene care era in 2 luni si testele ieseau negatve..)dar mi-am propus sapt asta sa merg sa fac un ecograf...si doamne ajuta sa imi vad visul cu ochii:)
0
18-10-2009, ora 21:19
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
la ecograf nu cred ca ai ce sa vezi pt ca sarcina e prea mica dar...un test de sarcina mai bun (Cear Blue) ajuta daca nu.un test de sange Beta HCG nu da gres niciodata.
iti doresc implinirea visului mai ales ca stiu prin ce treci pt ca si eu sunt o aspiranta la titlul de mamica :)))
Numai bine.
0
19-10-2009, ora 11:56
mihaela8324
Nu este medic/terapeut
mihaela8324
am si eu o mica problema, ultima zi de cicu a fost 7 septembrie si acum suntem in 19 oct ieri am facut un test si mi-a iesit negativ toata luna septembrie si oct am facut sex neproetjat dureri am si eu dar suportabile ca de cm dar nu tot timpul oare sunt insarcinata astept si eu un raspuns urgent
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •