vreau un bebe

01-06-2008
suciu
Nu este medic/terapeut
suciu
Am 28 de ani si eu si sotu lne dorim un bebe foarte mult!De 3 luni incercam dar nu vrea sa vina, si tot de atatea luni ciclul meu sa dereglat eu avand inainte un ciclu de 28 de zile!Nu mai stiu cum sa calculez ovulatia?(in luna aprilie am avut menstr.in 8 si in luna mai am avut menstr.in 30).Mentionez ca nu am luat niciodata anticonceptionale si nu am avut probleme!De ce nu vine bebe?
2 comentarii
0
13-06-2008, ora 00:00
izuka
Nu este medic/terapeut
izuka
Stressul este una din cauzele principale ale infertilitatii dar e posibil sa ai o anexita, din care cauza ai ciclu neregulat.Incearca un tratament naturist cu tinctura de branca ursului e bun pt anexite si e si un afrodisiac foarte eficient.Mult succes.
0
15-07-2008, ora 00:00
drmaher
Nu este medic/terapeut
drmaher
daca nu ai ramas nici-o data insarcinata e sterilitate primara daca ai ramas e sterilitate secundara, si pentru 1 si 2 se poate rezolva, dar nu cu tratamente naturiste. iti garantez ca ramai insarcinata dar dupa respectarea si efectuarea invistigatilor paraclinice pe care le indic eu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul