vreau sa-l uit. Sfaturi!

13-05-2008
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna la toata lumea.
Ma confrunt cu o problema delicata, am mai vazut pe forum si am scris si eu sa va rog sa imi dati cateva sfaturi ca unui prieten.
Nu pana demult am avut o relatie, nu stiu daca se poate numi asa, dar fiind in afara casatoriei, o numesc relatie, cu un barbat pe care il iubesc.
Vreau sa nu mai vb cu el pt ca nu cred ca merita efortul meu de a ma vedea cu el si vreau sa incerc sa il uit si sa imi vad de viata mea.
Nu mai sunt asa tanara, el este mai mare ca mine cu f multi ani( este singur, divortat), a fost o relatie bazata pe sex la el si la mine pe dragoste, numai ca el nu a inteles asta niciodata.Ne cunoastem de foarte multi ani, nu pot sa va explic ce fel de relatie am avut pentru ca nici eu nu stiu cum sa o numesc, eu chiar am crezut, si poate asa e dar nu o arata, ca el tine la mine.Dar nu este asa.
De vreo cateva sapt nu mi-a dat nici un semn.
I-am trimis 2 mesaje, nu mi-a raspuns, si atunci mi-am zis ca trebuie sa pun capat indiferentei ca o afiseaza fata de mine.Nu l-am mai cautat de atunci.Poate ca este prea ocupat( are o functie de conducere), poate ca nu are timp, dar oricum 5 min pe zi avea, indiferent cat de ocupat era.
Poate ca are pe altcineva si nu vrea sa spuna sau poate s-a impacat cu fosta sotie pt ca erau in relatii bune, dar nu era nici o problema, i-am spus de atatea ori ca nu ma deranjeaza numai sa imi spuna ca sa stiu sa nu il mai caut.
Sunt hotarata sa renunt dar credeti-ma ca ma doare sufletul si sunt foarte dezamagita.
Nu are nici un rost sa astept in fiecare zi ca poate o sa sune, daca vrea sa ma vada stie unde ma gaseste.
O consider incheiata acesta relatie, vreau sa imi recapat increderea in mine si va rog sa ma ajutati.Orice sfat imi este de folos, orice imi poate ajuta ca sa uit si sa nu mai sufar.
Chiar daca vreodata el ma va cauta, stiu ca dupa o perioada va fi la fel, aceeasi indiferenta si eu daca ma hotarasc nu mai dau inapoi.
Nu ma judecati, eu cer un sfat, vreau sa imi vad de viata mea si imi este greu, sufar.
Recunosc ca sunt vinovata din mai multe puncte de vedere dar asa e viata.
Vreau sa imi dati sfaturi prietenesti pentru ca si asa e destul de greu sa iti deschizi sufletul in fata celorlalti.
Va pup pe toti.
Ali
36 comentarii 12 Înainte ›
0
13-05-2008, ora 00:00
vally_me
Nu este medic/terapeut
vally_me
Buna,
nu ca as fi experta in domeniu, dar cred ca te inteleg destul de bine. Daca chiar vrei poti, probabil multi iti spun asta si nu iti vine sa crezi. Eu zic ca ar trebui sa incerci sa ai o relatie cu altcineva, probabil nu gasesti pe cineva care sa-ti placa mult imediat, dar ideea e sa fii cu cineva, chiar daca nu poti prea mult ca inca te gandesti la el, macar o iesire, doua in oras, poate chiar sex, eu zic ca ajuta sa mai diversifici. Mult succes!
0
24-05-2008, ora 00:00
suspin
Nu este medic/terapeut
suspin
buna aly, eu as vrea sa iti zic cv...ei vin...dar mai si pleaca...dar intrun fel parerea mea e ca nu e bine s t mai gandesti la el, adica stii...el a facut sex cu tine, acum nu raspunde, , , nu stiu se poate sa aiba p alta sau s vrea alta experienta.gandestete...poate e doar un capriciu pt tine
0
27-05-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna ! Va multumesc pentru vorbele voastre.Capriciu nu pot sa spun ca este dar poate o obsesie a faptului ca ma trateaza cu indiferenta si nu merit asta.Ce credeti, sapt trecuta i-am trimis un sms, am cedat si mi-am dat cu pumnii in cap. Trebuie sa reusesc sa nu il mai caut, dati-mi o idee, cea cu alt barbat nu e buna pt ca nu pot.Nu ma gandesc decat la el.
Va pup si astept !
0
10-06-2008, ora 00:00
suspin
Nu este medic/terapeut
suspin
nu stiu ce sa zic... stai departe de telefon... sau nu stiu ocupati timpul cu altceva... daca vrei sa il uiti... fa lucrurile c le faceai dinainte sa fii cu el...
plimbate mult in orash... nush dar ca sa fie mai usor e bine sa incerci sa iti umplii impul
0
01-09-2008, ora 00:00
andalusia
Nu este medic/terapeut
andalusia
au trecut citeva luni bune de atunci, sper ca acum esti bine.
0
01-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sunt ok, s-a terminat si sunt linistita!
1
17-09-2008, ora 00:00
robymat
Nu este medic/terapeut
robymat
Ma bucur ca esti bine. Multa sanatate si fericire iti doresc!
Eu te inteleg foarte bine. Si eu am avut o relatie cu un tip pe care l-am iubit. Am suferit mult, chiar m-am imbolnavit din cauza ca ne-am despartit. Si acum, dupa 1 an de zile imi mai aduc aminte de el si zau ca inca mai doare. Sper ca tie sa-ti fi trecut in totalitate.
0
24-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Nu chiar in totalitate dar nu mai e cale de intoarcere. Bine ca inima nu are gura sa vorbeasca !
Si tie la fel iti doresc!
Te pup
0
12-10-2008, ora 00:00
avicenaavi
Nu este medic/terapeut
avicenaavi
Buna, Carmen, pana la urma a iesit rau, tot n-am ajuns acasa si aspectul e acum de usor tumefiat si un pic lipicios. A trebuit s-o intreb, am facut-o destul de fin, dar m-a acuzat ca fiind in delegatie, m-am culcat cu cine stie cine si as da vina pe ea. Eu stiu bine ca n-am facut asta, iar problema nu ma ingrojoareaza pentru mine, ci pentru ea.
http://forum.romedic.ro/prod/Va_multumesc_mult_anticipat_pentru_raspuns, _e_foarte_urgent._019143.html
0
12-10-2008, ora 00:00
avicenaavi
Nu este medic/terapeut
avicenaavi
Ca sa-ti spun drept, sunt chiar disperat si nu stiu ce sa fac. Cum as pute vorbi cu tine?
0
15-10-2008, ora 00:00
MAG1
Nu este medic/terapeut
MAG1
Imi spui si mie te rog unde DRACU ai vazut tu ca vrea sa imi maresc penisul?
0
16-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Dak te referi la mine vezi ca eu l-am intrebat pe FOTOCITA, nu pe tine sau sunteti una si acceasi persoana ? Citeste mai bine.
0
16-10-2008, ora 00:00
MAG1
Nu este medic/terapeut
MAG1
Cum poti sa spui ca l-ai intrebat pe FOTOCITA, daca apare la mine la intrebarea mea de la MAG1, uitate la intrebarea mea si ai sa vezi ca la mine ai raspuns, dar nu stiu de ce.
0
16-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Ai dreptate ca la subiectul postat de tine dar inaintea raspunsului meu este fotocita si el a postat un subiect pe forum referitor la ce am spus si eu pentru el pusesem intrebarea chiar dak este la subiectul tau, se mai intampla asemenea postari. Poti sa vezi ca sunt foarte multe cazuri asemanatoare.
Nu te mai infuria si vb mai frumos cu doamnele !
0
16-10-2008, ora 00:00
MAG1
Nu este medic/terapeut
MAG1
Apai sa te F.T daca esti atat de doamna
0
16-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Pai nu stiu cum sa faci k nu esti in stare nici de prietena ta dar de alta!
Dak e pe misto si pe jigniri.
Ti-am dat explicatii dak nu esti in stare intelegi du-te -n balarii k nu pot sa spun in altceva k ma someaza cei de la romedic.
Jalnic!!!!!!
0
16-10-2008, ora 00:00
MAG1
Nu este medic/terapeut
MAG1
Nu poti tu sa duci cat pot eu sa dau din c.r
0
16-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Da, cred ca, am citit!!
0
06-11-2008, ora 12:31
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Alis unde esti ca nu mai postezi nimic?Acum am citit subiectul tau si chiar daca e prea tarziu iti spun ca te felicit din suflet pt decizia luata de a nu-l mai cauta.Nu suntem in evul mediu, nu suntem carpe, suntem mult mai puternice si destepte decat ei.Cei care mai cred ca femeia este facuta doar pt sex sau treburi in casa sunt niste tarani.Dar este vina noastra ca suntem considerate asa, pt ca acceptam orice situatie.Fi mandra de tine de tot ce ai realizat pana acum si apreciaza-te pe tine, el chiar nu te merita.Il vei uita cu timpul dar trebuie sa ai vointa si credinta in D-zeu.Si cand ai nevoie de o prietena eu sunt aici.pupici
0
06-11-2008, ora 12:47
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna, te pup si eu. nu am timp mult dar iti multumesc pt cuvintele tale. Crede-ma k nu imi este usor deloc dar trebuie sa merg mai departe. O sa iti mai scriu.
Pup mult
Aliss
0
06-11-2008, ora 14:36
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Ambitia iti ofera cea mai frumoasa recompensa.Timpul chiar te face sa uiti, si iti vei da seama la un moment dat ca ai luat cea mai buna decizie.De ce sa fi folosita?O viata avem si daca o traim doar in dezamagire si suparari ce rost are?Eu te inteleg crede-ma, iti este foarte greu dar mai tarziu iti vei multumii tie insuti.pupik
0
06-11-2008, ora 16:11
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Ai foarte mare dreptate, subscriu tot ce ai zis!
-
Te pup si eu
Aliss
0
06-11-2008, ora 20:34
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
PUPIC Alisuk ma bucur ca ai revenit printre noi!!Incepusem sa ne facem griji!!Eu ti-am spus parerea mea despre problema ta, in topicul postat de symonyck_07 cu gelozia!Barbatii sunt toti la fel si depinde de noi daca ii lasam sau nu sa ne calce in picioare!!pupicei si pt arena
0
06-11-2008, ora 21:01
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Eu am motto dupa care ma ghidez (nu ca m-ar ajuta cu ceva, sunt calcata in picioare de multe ori)dar imi place sa cred ca "sunt frumoasa, desteapta si cu bani".Si ii mai dau asa peste nas cu acest motto si simt ca am mai multa incredere in mine desi nu prea mi se potriveste niciuna din cele trei afirmatii.Dar sunt ferm convinsa ca suntem mult mai bune decat ei si doar barbatii adevarati recunosc asta(putini sunt din pacate)
pupic fetele si tineti-va tari prea putine femei s-au lasat invinse de viata, cei care cad in disperare sunt tot ei dragi nostri barbati
0
06-11-2008, ora 21:12
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
arena ca bine spui!!s-au cam schimbat vremurile si cred ca ar trebui sa ii folosim si noi pe ei ca drept obiect sexual, nu doar invers!!cred ca daca se fac niste statistici, barbatii bat recordul la categoria:complexati ;))
trebuie sa ne facem un club al nostru de feministe ;)))))))))))
pupicei
0
07-11-2008, ora 21:02
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna fetele!
Voi realizati cat de bine imi faceti mie ca ma intelegeti si k va simt asa deaproape de parca ne-am cunoaste de ani de zile?
Eu realizez! Poate nu am timpul necesar sa va scriu asa des dar va urmaresc si nu va uit!
Vreau sa va multumesc ca existati !
Va pup cu mult drag !
Alisia
0
08-11-2008, ora 11:44
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Nu doar ne simti ci chiar iti suntem aproape.Poate am trait si noi o situatie similara sau chiar unele parti mai exista inca si asa sustinandu-ne poate vom intelege cat de importanta este persoana noasta si vom schimba ceva in viata fiecareia.Un gand bun si sincer face cateodata cat toti banii din lume pt ca linistea sufleteasca si increderea in sine nu se pot cumpara.
pupic si eu pe toata lumea
0
09-11-2008, ora 15:11
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Alisuk, asa cum spunea si arena, noi iti sutem aproape, ca asa fac prietenii si la bine si la greu impreuna ;)) Noi speram sa iti fim de ajutor si in continuare, iar cand vei reusi sa te desprinzi total de ce ti s-a intamplant, o sa fim mult mai linistite si fericite pt tine!!Te imbratisez cu drag
0
11-11-2008, ora 12:22
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
aliss sper ca esti bine ca nu ai mai dat nici o "replica"nimanui.Sper ca ai doar multa treaba ca si aia e buna macar nu mai ai atata timp sa te gandesti la probleme.Pupic fetelor
0
12-11-2008, ora 11:28
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
te pupic Alisuk!!si pe tine arena!!a dat o replica lui nokki ;))) daca o citesti lesini de ras!!are treaba, dar ne citeste comentariile chiar daca nu ne raspunde ;))
va pupic pe amandoua
Adaugă un comentariu / răspuns
36 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul