vreau sa scap cat mai repede de cateter!!!

25-08-2009
gabriela_19
Nu este medic/terapeut
gabriela_19
Am 19 ani si in urma unui accident am parapareza stanga si folosesc catetere nu pot face mictiona fara ele!!Rezultatul de la ultima urocultura spune ca am 100.000 germeni/ml si se numeste enterococcus sp!!!Va rog sa imi spuneti ce sa fac sa scap cat mai repede de sinda intermintenta.Va multumesc!
3 comentarii
0
25-08-2009, ora 13:27
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati un medic homeopat cu experienta. Homeopatia intareste sistemul imunitar cu remedii fara efecte advrese pt. a scapa in mod natural de infectie cat si de alte probleme.
0
26-08-2009, ora 19:46
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Urocultura trebuie sa fie vazuta de urologul care te ingrijeste ; vei primi tratament. Nu poti decide tu cand sa scoti sonda si cat timp o vei purta.Fara ea faci retentie acuta de urina si blocaj renal, o problema grava, asa ca stai cuminte, nu mai ai nevoie acum si de alte complicatii.Trebuie sa ai rabdare, daca nu poti urina fara ea, nu ai de ales. Urologul va hotari cand si cum se va rezolva problema ta.Multa sanatate si cat mai multa rabdare!
0
26-08-2009, ora 22:12
gabriela_19
Nu este medic/terapeut
gabriela_19
nu port sonda, pentru ca nu am punga am sonda intermitenta(de unica folosinta)o folosesti o singura data cand urinezi si apoi o arunci, data viitoare folosesti alta si tot asa.Urologul meu mi-a dat Augmentin si Vitamina C, urmez acum tratamentul si deocamdata astept sa vad rezultatul!Simt un discomfort si o mica durere in interior atunci cand folosesc cateterul.As dori sa stiu daca exista si alt fel in care sa scap de sonda fara medicamente?Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.