vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva daca se poate...:(

14-09-2009
catalina89
Nu este medic/terapeut
catalina89
am 20 ani...acum un an in urma mi se exfolia pielea in zona vaginului.a trecut de la sine...dar era insuportabil nici imbracata nu puteam sa stau...prin mai anul acesta a reaparut...am mers la medic.mi s-a zis ca am o vaginita micotica...am luat tratamentu cu cervujid ovule nistatina si unguent nidoflor...culmea...eram insarcinata in 5 saptamani si nu a obsevat nimeni nimic.dupa doua saptamani am ajuns iarasi la spital dar de aceasta data la maternitate.avort spontan incomplet complicat prin hemoragie severa sau intarziata asta fiind diagnosticul...sarcina=7 sapt si 2 zile oprita din evolutie la 5 saptamani.am luat tratamentul care mi s-a zis ca dupa un avortat, aArthratec cp nr 3, cervujid ovule 7, ciproflaxacin 6, flamexin...si bineinteles contraceptivele yasmine pentru dereglari nu am fost informata asa tare nu stiu cat de tare i-a pasat medicului, de cand am iesit din spital si pana acum, am probleme foarte mari cu tenul, am slabit foarte mult, sunt tot mai obosita, am dureri de ficat cateodata, si dureri in partea stanga jos, si mai nou mi-a revenit acele probleme, stratul de piele foarte gros din zona vaginului.e ingrozitor.nu mai am incredere in medici nu stiu ce am, am grija de mine, si totusi ajung sa iau pastile si reapare...medicul la care am vorbit eu era atat de ocupat incat nu m-a intrebat nimic de viata mea sexuala de alte probleme abia cand am ajuns la chiuretaj s-a speriat.nu mai am curaj nici sa vb m-am ingrozit de starea mea vreau s amerg la un medic si imi e si frica.daca se poate macar sa vorbesc cu un medic sa ajung la un control in iasi.va multumesc.catalina
1 comentarii
0
14-09-2009, ora 18:17
catalina89
Nu este medic/terapeut
catalina89
ma poate cineva indruma spre un medic bun in iasi?eu sunt din botosani.vreau mai multe analize teste ce este de facut sa stiu ce e cu mine...in botosani am vrut s afac aceste teste si mi s-a zis k nu e nevoie dar pentru siguranta si linistea mea..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.