vreau cat mai repede o idee, va rog din suflet

22-03-2010
cristina chiricioiu
Nu este medic/terapeut
cristina chiricioiu
vreau o metoda contraceptiva va rog.intampin urmatoarele probleme:nu pot folosi prezervativ deoarece dupa imi apare o iritatie, sterilet nu pot pune pt ca sunt alergica la metale si am si o secretie de care se scapa greu iar unul de plastic e f scump si nu imi pot permite, iar de la anticonceptionale racesc f des (infectie urinara).ce sa folosesc sa fie sigur va rog un raspuns urgent.
2 comentarii
0
22-03-2010, ora 22:04
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Metodele de contraceptie fara reactii adverse sunt metodele naturale. Reactii adverse nesemnificative au si spermicidele. Ar mai fi optiunea injectiilor cu progesteronice, ale caror reactii adverse sunt redutabile, dar de alt tip decat cele descrise. Apelati la consilierea unui medic de planning familial.
0
22-03-2010, ora 22:09
cristina chiricioiu
Nu este medic/terapeut
cristina chiricioiu
acum iau cerazette, am facut infectie urinara, daca as face injectia nu o sa mai fie la fel
?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul