vreau un bebe.

26-10-2008
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
am 28 ani si vreau un copil cu orice pret...doar ca am cateva probleme "nerezolvabile"dupa doctorii care m-au consultat...acum nu mai sunt sigura de nimik dar mi-a zis ca am o trompa infundata...si ovarul drept cazut in "goglas"in fine...menstruatia este destul de regulata cu mici intarzieri de maxim 5 zile(uneori), problema e ca racesc foarte des la ovare.si ma dor inrozitor, uneori am minime sangerari in timpul actului sexual.Mi s-a spus ca as avea 50% sanse sa raman insarcinata dar eu de 3 ani nu reusesc sa nimeresc perioada optima a ovulatiei...dak exista!nu am luat niciodata anticonceptionale...si fertila sunt...sau cel putin eram, ca la 22 ani...am ramas insarcinata dar am facut o mare prostie...din pacate!acum va rog sa-mi spuneti ce-as putea face...mi-e si frica uneori sa raman, fiind asa usor predispusa la raceli de ovare.Se poate ramane insarcinata in situatia in care sunt...cu o singura trompa ??va multumesc anticipat
6 comentarii
0
26-10-2008, ora 17:26
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
sigur se poate. mai încearcă şi caută un doctor pentru tratamente de fertilitate.
0
07-11-2008, ora 12:04
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
heyy..salut..ceva neclaritati ca de obicei!!!...menstruatia inca nu a aparut desi au trecut cca 38 zile...am fost la un control la care mi-a zis sa mai astep 5 zile si dupa sa fac o analiza la sange, pentru a vedea daca e sarcina, in orice caz.simptome ca mi-ar veni nu am...in sensul de dureri de sani...ovare..etc!dar de mai mult de o saptamana sunt constipata..si recurg la glicerina uneori!!Sunt asa stresata pana luni cand ma duc la medic.e posibil sa fiu insarcinata???desi sanii nu s-au modificat in nici un fel...pe mine la ciclu ma dor tare si se maresc...acum nimic...si as avea ceva simptome de sarcina dar ma gandesc ca poate fi doar imaginatia mea!!!oricum pofta de mancare e evidenta...as manca tot timpul ceva...off..stiu ca nu se poate pune un diagnostic asa dar o parere.multumesc...pup
0
09-11-2008, ora 11:44
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
offff..am facut aseara un test si a iesit negativ...nu stiu ce sa mai cred.cm n a venit..maine ma duc sa fac hcg...si dak e tot negativ...un ecograf ..si alte teste...ca pe unde am facut pana acum..rezultatele erau toate diferite:(!!A MAI FACUT CINEVA TEST SA IASA NEGATIV SI DE FAPT SA EXISTE BB???...spuneti ca da.:)
0
09-11-2008, ora 13:58
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
salut din nou.in disperarea mea...va rog sa ma ajutati cu ceva pareri!!ce ar putea favoriza posibilitatile de a ramane insarcinata.alimente...plante...stiu eu...pastile...fructe..orice...m-am saturat sa ma buseasca plansul cand vad o mamik cu burtik fericita implinita!!!!!!!!!poate ca sunt si prea stresata si ma gandesc doar la asta...nici asta nu-i bine!va pup
0
11-11-2008, ora 09:36
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
salut..test negativ(sa zicem ca l-am facut intr-un moment inoportun, beta hcg urina negativ:(dar stiti care-i problema?ciclu nu mi-a venit, sanii ma dor foarte tare si spatele de abia ma misc, dar nici urma de menstruatie!!!!!!!!maine am programare la ecograf, totusi dak e sarcina nu cred ca o sa se vada !!!sunt trista, nu mai inteleg nimik...ma depaseste situatia asta incerta!am trecut prin toate starile emotionale cu testele astea...le urasc..sunt deprimante!!:(
0
15-11-2008, ora 18:25
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
mda...nu stiu dak mai este cineva pe forum-ul asta sa vb singura ca mine:)dar io tot scriu..e ca un fel de jurnal secret:)am fost la ecograf si bebelul meu s-a transformat intr-un chist folicular lutheinizat nerupt...deci eu practic nici ovulatie nu am avut..sarcina..doar dak eram vreo sfanta:)tre sa ma duc iar la ecograf dupa ciclu si dak inca mai este acolo imi va da anticonceptionale(le detest)macar 3 luni +6luni de dupa cand nu poti face copii.deci.s-a spulberat visul meu...ciao
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  • Inflamarea („înfundarea”) trompelor uterine
  •