voma provocata

08-10-2010
roxana.aly
Nu este medic/terapeut
roxana.aly
ma numesc roxana si am 24 de ani...de 2 luni am dureri stomacale.nu am pofta de mancare.am fost la medic si mi s-a spus ca am o gastrita acuta.nu asta ar fi o problema dar de o luna tot ce mananc, putinul care il mananc il vomit.adica imi provoc voma pentru ca tot ceea ce mananc imi da senzatia de satul, ca si cum mi s-ar apleca.am ajuns sa stau bine cu aceasta stare pentru ca daca nu vomit ma simt rau...si asa ma doare stomacul.ceea ce ma sperie este faptul ca oricat de putin as manca trebuie sa il vars ca sa imi fie ok.vreau sa stiu ce este de fapt cu mine, pot fi simptome de anorexie, oare?poate ca nu m-as fi adresat dumneavoastra dar am ajuns in stadiul ca nu mai stau in picioare.va multumesc
1 comentarii
0
06-05-2011, ora 23:29
savona
Nu este medic/terapeut
savona
va rog din suflet ajutatima cu un sfat. in urma cu 12 ani am fost diagnosticata cu hepatita non a non b eram intr-o faza destul de avansata a bolii cu greu am reusit sa-mi revin dar am fost atentionata sa evit pe cat posibil situatiile in care este posibil sa vomit. am reust sa fac asta timp de 12 ani dar azi am luat o lingurita de granule de lecitina si mia fost atat de rau incat mi-am provocat singura voma problema este ca dupa ce am vomitat nu stiu ce sa intamplat ca mi-au aparut niste puncte rosii sub ochi ca si cum s-ar fi spart niste vinisoare de sange sunt foarte speriata va rog din suflet sa-, mi spuneti ce ar putea fi ? precizez ca am 50 de ani nu consum bauturi alcoolice iar ultimele analize facute in urma cu 3 luni au valori normale nimic deosebit ce ar putea indica vreo bolala. va multumesc anticipat Mihaela
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.