voi ramane insarcinata?

19-12-2013
MDG
Nu este medic/terapeut
MDG
Buna!Am 15 ani si am avut saptamana trecuta primul meu contact sexual cu prietenul meu.Nu am folosit prezervativ pt ca a zis ca stie ca nu voi ramane.Dupa asta am avut primele 2 zile sangerari dar acum mi-a trecut.Imi este frica sa nu raman insarcinata :| Nu si-a dat drumul inauntru apropos :3 Vreau sa fac un test de sarcina, dar dupa cat timp pot sa-l fac?? Va rog Am nevoie urgent de raspuns!!! :3 Multumesc anticipat :*:*
20 comentarii
0
19-12-2013, ora 20:21
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
de unde a zis el ca stie sigur ca nu vei ramane? citeste in stele? nu mai asculta astfel de prostii din partea baietasilor fara minte.
In primul rand : pe ce data ti a venit ciclul? in ce zi erai ai a lunii?
in al doilea rand... un test de sarcina se poate face in prima zi de intarziere a ciclului, exista teste care se pot face la 7-10 zile de la contactul sexual dar nu prea am incredere in ele.. exista multe teste negative fals. intreaba in farmacie
nu mai crede baietii!!!!
0
19-12-2013, ora 22:06
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
La varsta ei tot ce zboara se mananca.
el a pacalit-o si ce era sai spuna ca nici el nu stie prea multe? trebuia sa se dea expert nu? daca in loc sa stea pe facebuck toata ziua la taclale sau jocuri ar mai cauta si informatii despre sex si primul contact sexual nu ar mai scrie aberatia asta aici nu?
La varsta ei daca este cumva insarcinata recurge la prostii cum vezi la stirile de la ora 17. pe pro tv.
0
19-12-2013, ora 23:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ MDG

Eu am 35 de ani si mi-e rusine ca in Romania copiii incep sa curveasca incepand cu varsta de 12 ani, din cate am inteles.
Cuvantul pentru viata sexuala in afara casatoriei este curvia sau preacurvia (atunci cand te culci cu un baiat insurat).

Iata de exemplu cu ce se poate solda.

O fetita dintr-un alt topic

http://forum.romedic.ro/prod/cum_as_putea?_083006.html

a facut depresie si vrea sa se trateze pentru ca familia baiatului cu care era a respins-o pentru ca mai fusese cu 3 baieti inaintea lui. El si-a ascultat familia. Dupa ce a gaurit-o, imi vine sa scriu, desi, am studii filologice. Altfel, cum se poate spune ? Sa o parasesti dupa ce profiti de ea.

Crezi ca baiatul care ti-a pretins la 15 ani, cand nu stii de tine, sa faci sex cu el, te va lua de nevasta ?

Ia incearca-l si propune-i, vezi cum fuga ca vantul.
Si daca ai ramas insarcinata, ce faci ? Faci avort ?

Cum poti sa te lasi mintita in asemenea hal ???

Stii ca o femeie care are ciclul menstrual neregulat poate ramane insarcinata in orice zi a lunii, chiar la sangerare ???

Stii ca se poate ramane insarcinata din cauza lichidului preseminal sau prespermatic pe care tu nu il vezi dar care se elibereaza in interiorul vaginului, la inceputul actului sexual ?

Cate partenere sexuale a avut baiatul ? Ti le-a descris pe fiecare ? Ti-a zis daca a avut vreodata in viata lui vreo boala cu transmitere sexuala ? Barbatii mint de rup, nu cred ca iti va spune sau te va minti, cum te-a mintit cu faptul ca nu poti ramane insarcinata daca ejaculeaza in afara.

Vezi aici, nu o data, ci de mai multe ori, filmul despre inceperea vietii sexuale, film facut pentru elevii din liceele americane.
-*

Ce incredere mai poti sa ai intr-un baiat care te minte uitandu-se in ochii tai ?

Ia prefa-te ca ai ramas insarcinata si ca testul de sarcina e pozitiv. Vezi ce face. Te pune sa te duci sa il omori ? Fuge de relatie, se eschiveaza, te ia de nevasta, ce face ?

Nu inteleg de voi, o generatie care ati facut religia in scoala, va pierdeti mintile pentru o mangaiere, pentru o soapta spusa cu scopul clar de a obtine placerea. De va dati fecioria asa de ieftin. La primul venit.

Te rog sa il testezi si sa ii spui ca nu mai faci sex cu el. Vezi daca e de acord sa ramana cu tine sau daca doar te-a folosit, profitand de varsta ta frageda.

Parerea mea e ca daca ai avut doua zile curgere de sange dupa act, trebuie mers sa iti vada colul un medic ginecolog. Sa faca el rost de bani daca e nevoie, ca el s-a dezlantuit...

Tu, ca fata, tine minte, trebuie sa iti cauti un viitor tata pentru copiii tai. Un om care sa te respecte si cu care sa mergi la drum intr-o relatie de lunga durata. O relatie care incepe printr-o minciuna, deja scartie. Iar daca nu stia ca se fac copii si asa, si te pune pe tine in postura "rasului lumii" (fata de clasa ta, fata de scoala, daca ai ramas insarcinata), atunci sa stea in banca lui si sa nu se mai joace cu... Sa faca amor si copii asa cu nevasta lui.

Pe tine, viitorul tau sot, te va interoga, cu cine ai fost, de ce ai fost. Ce ii vei raspunde ?

De ce "sa iti fie frica sa nu ramai insarcinata ?"

Exact asta ai facut. Un act prin care sa ramai insarcinata.

Ia sa vezi si filmul asta cu o tanara care zice ca e insarcinata.

-*

Eu personal, te rog sa te opresti. Nu ai varsta potrivita. Nu esti in conditia potrivita de a face asa ceva.

(*modificat de admin)
0
19-12-2013, ora 23:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Domnul MARTON,

Unui barbat ii convine ca nevasta lui sa fi fost cu n barbati inaintea lui ?
0
19-12-2013, ora 23:14
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
SUNT DOUA CATEGORII:1--CAND II CONVINE ASTA PT CA EL NU STIE CE SA FACA SAU CUM SI ESTE MAI USOR PT. EL SO FI INCEPUT ALTCINEVA
2-- SI ALTII CARUIA CONSTIINTA LE ZICE CA TREBUIE SA FIE VIRGINA SA FIE EI PRIMII CA DOAR EI AU VOIE LA EA NUMAI CA O PARTE O DAU IN BARA RAU DE TOT, DACA AI CITIT PE FORUM CATEVA SCRIERI DE LA FETE.
0
19-12-2013, ora 23:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru fata sigur a exista unul care e mai bun ca sotul.
Sigur sotul se gandeste la asta.
Sigur fata il regreta pe acela din acest punct de vedere.

Sunt lucruri care se intiparesc in memorie.

Si din aceasta cauza e bine sa fie cuminti pana la casatorie.

Plus bolile cu transmitere sexuala de care e plin pamantul.
0
20-12-2013, ora 00:32
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
hai mai clara ca nu mai traim in 1800...ce naiba..zici ca ai 35 de ani dar gandesti de parca ai avea 80...nu zic ca trebuie sa si inceapa viatza la 15 ani...dar nici sa se marite virgina.fiecare face ce crede ca e bine pentru el /ea.
0
20-12-2013, ora 08:53
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
E un paradox acilea :). Cand ies baietii cu o fata in oras, singura lor dorinta arzatoare e sa-si ' parcheze testoasa'la ea in parcare :))) Dupa ce-si parcheaza testoasa de cateva ori, se plictisesc si vor sa coboare 'magarul' in ' beciul' alteia si tot asa. Cand le vine de insuratoare si cand se satura de regulat tot ce misca, ar vrea ca potentiala nevasta sa fie pura ca roua diminetii. Daca-o gasesc pe aia pura, dupa ceva timp se plictisesc ca fata nu stie sa se f*uta ca una experimentata. Dac-o iau inceputa de altii, tot nu e bine, ca e c*rva. Se gandesc mereu cati si cum or fi regulat-o inaintea lui. Concluzia? Oricum o dai, nu e bine:)


Iar dumneata, domnisoara adolescenta care crezi ca orice p*ula se suge (sau tot ce zboara se mananca ) :))), asta care ti-a promis ca nu ramai gravida o sa dea bir cu fugitii cu prima ocazie! Nici bani de avort n-o sa-ti dea! O sa fi o alta adolescenta sedusa si abandonata sau o mama singura. Chiar iti doresti asa ceva? Ai inceput sa te dai in barci cam devreme. Se spune ca in caz de calamitate, capitanul paraseste ultimul corabia. Eu am impresia ca iubitul tau capitan o sa te lase singura in barca la prima adiere de vant si o sa-ti ia si colacul de salvare! Si o sa te scufunzi!
0
20-12-2013, ora 11:07
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
MDG sunt foarte foarte slabe sanse sa fii insarcinata.
Poti face un test de sarcina la minimum 14 zile de la contactul sexual, insa daca vine menstruatia intre timp, nu ai motive de ingrijorare.
0
26-12-2013, ora 17:34
MDG
Nu este medic/terapeut
MDG
Deci mi-a venit ciclu azi adica in a 8 zi de la contactul sexual, mai am motive de ingrijorare? :3
0
26-12-2013, ora 17:51
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
DA pt viitor sa te gandesti ce metode de contraceptie sa folosesti ca doar ai de unde alege nu mai suntem pe timpul lui CEAUSESCU si chiar si atunci la UTTUNGERIE SE GESEAU PREZERVATIVE si daca nu ma crezi intreabati parintii.
0
26-12-2013, ora 18:04
MDG
Nu este medic/terapeut
MDG
Ce spaima am tras pana acum ca poate voi ramane insarcinata, numai eu stiu :)) M-am invatat minte si numai fac asa ceva de acum
0
26-12-2013, ora 18:09
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
DA PANA DATA VIITOARE DAR NUI NIMIC DIN GRESELI INVATAM.
Incearca daca poti sa discuti cu mama ta despre asta ca sa fiti mai apropriate sau cu o sora mai mare daca ai.
0
26-12-2013, ora 18:10
MDG
Nu este medic/terapeut
MDG
A aflat mama dar mi-a zis ca daca raman insarcinata pe ea n-o intereseaza..
0
26-12-2013, ora 18:17
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Asta chiar este o drama, pt ca parintii trebuie sati fie aproape sa te invete sa te indrume in viata dasta facem copii nu?
MDG daca mai ai nevoie de sfaturi de la parintii adoptivi de aici de pe forum te mai asteptam cu placere.
Putem comunica si pe privat.
De incheiere i-ti mai dau un singur sfat care cred ca te va ajuta in viata: NU FACE ACEEASI GRESEALA CA MULTE FETE TINERE SA FACI COPII DEVREME ( PANA IN 22 DE ANI) DEOARECE MAJORITATEA CARE AU PATIT ASTA NU O DUC PREA PE ROZE, IAR UN AVORT PANA LA 20 DE ANI IARASI NU ESTE PREA BINE PT CA POTI RAMANE CU PROBLEME TOT RESTUL VIETII.
ALEGEREA I-TI APARTINE.
0
26-12-2013, ora 18:25
MDG
Nu este medic/terapeut
MDG
Da pai m-am lasat pe mana prietenului meu cu care sunt de un an deoarece el a mai avut in trecut si alte prietene cu care a mai facut asta fara prezervativ si nu au ramas nici una insarcinata si eu stiam ca daca nu-si da drumu inauntru nu voi ramane da nu stiam si de lichidul preseminal si de cand am aflat de acest lichid mi-am facut eu griji.Nu vroiam sa raman insarcinata pt ca nu vreau sa omor acel suflet nevinovat din cauza prostiei noastre de copii :( Dar acum ne era frica la amandoi cand I-am zis si lui ca tot sunt sanse sa raman si l-am intrebat daca a simtit ceva atunci cand am facuto si el a zis ca nu.Si vreau sa mai zic inca ceva:am o prietena care si ea si-a inceput viata sexuala tot pe la varsta asta si ea nici nu mai stie de cate ori a facuto pana acum(e cu prietenul ei de 7 luni) si nu a folosit prezervativ niciodata si nici nu a ramas..
0
26-12-2013, ora 18:32
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Fiecare suntem unicat sa nu uiti asta.
Daca am face copii de cate ori facem dragoste nu am fi doar 7 miliarde pe planeta, dar asta nu inseamna ca nu poti ramane insarcinata, depinde cat de norocoasa esti, daca sar face o statistica oficiala prin care sar da public ce varsta au avut mamele care au nascuti copii din centrele de plasament ar fi ceva excelent, si ai vedea ca multe au intre 16 si 30.
0
26-12-2013, ora 18:41
MDG
Nu este medic/terapeut
MDG
Da pai mie nu-mi trebuie acum un copil, eu sunt un copil.Sunt abia intr-a IX-a si tre sa ma gandesc la viitorul meu si nu as mai putea face nimic in viitor daca as avea de pe acum un copil.Un copil intr-o familie este o minune, este dat de la Dumnezeu, fara un copil nu esti implinit, dar daca te hotarasti sa faci un copil tre sa te gamdesti :mai da ce-i ofer eu acestui suflet daca vine pe pamant?Ce viitor va avea daca nu am eu pt mine dapai si pt el??
0
26-12-2013, ora 19:09
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
BRAVO ai invatat ceva.
0
02-01-2014, ora 23:18
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
MDG, buna. Vreau sa-ti spun ceva, sper sa nu te superi. Zici ca esti doar un copil caruia nu-i trebuie alt copil...dar de cand copiii au activitati de adulti? Daca erai un copil te comportai adecvat si ca atare, nu te repezeai sa-ti incepi viata sexuala. Ai facut asta doar ca sa nu te sara randul? Imi pare rau ca n-ai asteptat momentul si persoana potrivita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •