vitiligo - tratament?

31-08-2009
violeta38
Nu este medic/terapeut
violeta38
salut !! stie cineva ceva concret si REAL de vitiligo????, ceva ce sa l si vindece????
11 comentarii
0
31-08-2009, ora 16:43
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Este o problema adanca cu cauze sufletesti dar se poate ameliora, tine in frau sau chiar vindeca (depinde de bolnav si de medic) cu ajutorul homeopatiei. Consultati un medic homeopat cu experienta.
0
31-08-2009, ora 21:25
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Crema Elidel are efecte bunicele; costa aproximativ 80-100 Ron + Sacroterapie!

Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
01-09-2009, ora 12:28
violeta38
Nu este medic/terapeut
violeta38
va multumesc pentru sfaturi, dar voi ati trecut prin asa ceva...stiti sigur [MISTER NICK ] ?? CREMA STAGNEAZA APARITIA SAU VINDECA VITILIGO???
0
01-09-2009, ora 12:38
violeta38
Nu este medic/terapeut
violeta38
de ce nu gasesc despre elidei in index medical????? MR.NICK???? te rog da mi mai multe detalii
0
01-09-2009, ora 16:39
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cateba randuri despre crema Elidel, o crema cu care se fac bani dar nu ajunge la suflet care este cauza boli.
www.psoriasis-netz.de/medikamente/mediakente-salben/emea-vorsicht.html

Traducere.

Atenti cu cremele Elidel, Douglan und Protopic

Elidel, Douglan und Protopic nu sunt asa de inofensive cum se crede. Un an dupa autoritatile americane, autoritatile europene EMEA au anuntat pacientii sa fie prudenti cu utilizarea ei
Membrii stiintifici ai EMEA (care aproba medicamentele) au gasit ca:

- Protopic si Elidel (cu substantele : Tacrolimus und Pimecrolimus) sunt aprobate numai pt. dermatita
- Tratamentul sa fie facut numai de medici cu experienta in dermatita ( tu ai VITLIGO! )
- copii sub 2ani si pacienti cu sistem imun slabit sa nu le foloseasca
-cremele sa fie aplicate foarte subtire si numai scurt timp, maximal o data pe zi

Aceste avertismente au fost facute cu mare prudenta, deci nu spun adevarul, in urma la tumori de piele si limfome care au aparut imediat de dupa folosirea acestor creme.

Cu alte cuvinte : RISTI SA FACI CANCER DE PIELE DE LA CREME ALOPATE si cu siguranta de la ELIDEL Co.

Nick iti recomanda creme (cu intentia de a te ajuta bineinteles, ) pe care nu le cunoaste decat din auzite caci daca le-ar cunoaste si ar intelege si el odata principiile toxicologiei elementare nu le-ar recomanda.
Dar deh, credinta nu ajuta la nimic.
0
01-09-2009, ora 16:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Iara daca este sa comparam pretul: cu 100 de Ron ai facut deja o consultatie la un medic homeopat care te poate ajuta mai mult decat un camion de Ia astfel de creme. Un tub de remedii homeopate cu care vindeci o intreaga garnizoana costa 6 lei (80 de granule, o granula ajunge daca este in dilutii inalte ) de 15 ori mai putin decat acea crema toxica si cancerigena.
0
01-09-2009, ora 20:09
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna scarface !
Sunt o veche utilizatoare a forumului, de ceva vreme nu am mai intrat din lipsa de timp.
Acum am intrat sa-mi salut prietenii si pe unde citesc despre ei, hop si tu !
Cine esti de fapt? Mereu aduci in discutie homeopatia !
Poate mai multi de aici ti-au citit postarile si nu sunt curiosi dar eu sincera sa fiu sunt !
Astept!
Ali
0
01-09-2009, ora 23:12
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Eu sunt eu si tu esti tu. Nu trebuie sa citesti nimic daca nu te intereaza. Punct.
0
02-09-2009, ora 00:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Sorry, am inteles mai inainte gresit ca NU te intereseaza. Pai daca te intereseaza citeste linkurile pe care le-am pus, consulta un medic homeopat daca ai probleme si o sa vezi cat de minunata si eficienta este homeopatia si atunci o sa intelegi de ce scriu de ea.
0
02-09-2009, ora 11:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
:))))))))))))) Alisuk, noi ne-am obisnuit deja cu scarface!!O sa te obisnuiesti si tu! ;))
Pup
0
02-09-2009, ora 13:13
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: