vitamina k

20-04-2011
dana t
Nu este medic/terapeut
dana t
Am si eu o intrebare si as vrea sa ma ajutati cu raspunsul, va rog: daca sunt in prima zi de menstruatie si am luat pe cale orala 2 fiole de vitamina K (fitomenadion), astazi, ce se poate intampla? ma poate ajuta sa dureze mai putine zile menstruatia sau nu se intampla nimic? trebuia sa fie administrata numai injectabil?
Multumesc frumos.
3 comentarii
0
20-04-2011, ora 23:23
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ai MARE GRIJA cu luatu de vitamina K, luata in cantitate neprescrisa prin reteta poate afecta inima serios! Nu mai forta organismul daca nu e cazul, menstruatia cam tot aia o sa fie...
0
20-04-2011, ora 23:51
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna seara!

De ce vrei sa opresti volumul de sange in perioada menstruatiei? Cu asa ceva nu e de joaca. Cred ca esti foarte tanara. Daca este prea abundenta, trebuie sa mergi la ginecolog. Ai mare grija!! Nu mai lua nimic fara sa-ti prescrie medicul.
0
24-06-2018, ora 08:49
Nikoalex2001
Nu este medic/terapeut
Nikoalex2001
Bună!
Pentru intarzierea menstruatiei se poate lua Yasmin cu cca 5 zile înaintea datei de venire a menstruatiei.
Eu am fost la dr, mi a dat reteta și a funcționat.
Le am oprit când am vrut sa revină menstruația. Am făcut acest lucru pt ca am fost în vacanta și pica exact în mijlocul perioadei de vacanta.
Am început sa le i au pe 9 iunie cate o pastila în fiecare zi și le am întrerupt pe 20 iunie ( menstruația ar fi trebuit sa îmi vina pe 13 iunie ).Pe 21 iunie mi a revenit
menstruația. Deci se poate opri dar, numai după un control la medic și cu recomandarea acestuia !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.