virus genital

01-11-2012
lidia26
Nu este medic/terapeut
lidia26
daca o persoana este infectata cu Virusul Papiloma, si are prezent negi in aria genitala, m-ar interesa daca acest virus se transmite doar prin cai sexuale, si daca acest virus se trateaza si daca se poate de inlaturat acesti negi ? Multumesc anticipat
2 comentarii
0
01-11-2012, ora 11:47
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Se ia doar prin contact sexual, negii reapar mereu chiar daca sunt tratati insa unele persoane elimina virisul din organism in cativa ani cu ajutorul unui sistem imunitar puternic.
0
06-12-2012, ora 19:06
bubulina83
Nu este medic/terapeut
bubulina83
acum 3 ani mi-au aparut niste negi in zona genitala care se inmulteau, dar fiind de dimensiuni micute.dupa catva timp de la aparitia lor am fost la o clinica de recuperare unde am facut bai cu namol, bai sarate.dupa aceste bai acesti negi au inceput sa se micsoreze si sa dispara la ora actuala nu mai am nimic extern vorbind.la aproape un an de la asa zisa vindecare a mea acesti negi i-au aparut si partenerului meu de viata la el fiind mai mari si se tot inmultesc.in timpul contactului sexual nu folosim prezervativ si mie nu mi-au mai aparut.E POSIBIL SA IMI REAPARA?si cu ce i-as putea trata pe cei ai partenerului meu?MULTUMESC!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.