virgina sau nu? din analize sau nu?

09-01-2009
corpuscul
Nu este medic/terapeut
corpuscul
am si eu o intrebare...defapt 2..
1. daca mi-a introdus degetul in vagin si mi'a curs sange, inseamna ca nu mai sunt virgina nu?[mentionez ca, cu doua zile inainte eram pe ciclu si ca, dupa introducere, a si curs foarte mult]
2.facand analize de sange/urina isi poate da seama ca nu mai sunt virgina?[ma refer la testele care se fac o data la 6luni]


p.s. am mai pus intrebarea asta da' era in continuarea unei alte persoane, al carei raspuns este asteptat de la sfarsitul lui 2008
6 comentarii
0
09-01-2009, ora 14:02
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
este mare probabilitate sa nu mai fi, dar pentru certitudine mergi la control ginecologic.
din analize sanguine sau de urina nu se poate vedea dezvirginarea.
0
09-01-2009, ora 14:03
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
1.Mai mult ca sigur acea sangerare a fost datorata mestruatiei!!Ati avut cumva si dureri la introducerea degetului in vagin?Daca nu, inca mai sunteti virgina ;))
2.La analizele de sange si urina nu se vede daca mai sunteti sau nu virgina!!Acest lucru se poate observa doar in urma unui control ginecologic!
Numai bine
0
09-01-2009, ora 14:20
corpuscul
Nu este medic/terapeut
corpuscul
chiar daca menstruatia trecuse de 2 zile? n-am avut dureri, desi peste cateva ore m-a durut un pic abdomenul[sau poate ca mi s'a parut din cauza stresului]
0
11-01-2009, ora 14:34
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Nu te inteleg, de ce l-ai lasat ?
Daca vroiai sa faceti dragoste, facea-ti si gata. Asa poate nici nu mai esti virgina si nici nu te-ai simtit bine.
Treaba voastra dar e mai bine sa stiti de la inceput ce aveti de gand. Nu te mai stresezi !
0
11-01-2009, ora 16:04
corpuscul
Nu este medic/terapeut
corpuscul
e mai complicat decat pare.e adevarat si ai perfecta dreptate, nici eu nu sunt prea fericita cu ce am facut.asta e acum, trebuie sa imi asum greselile si sa incerc sa ma descurc cu ele fie ca imi place fie ca nu.
0
12-01-2009, ora 08:55
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Asa e, pe viitor trebuie sa stii ce ai de facut. Nu esti nici prima nici ultima, important e sa ai mare grija de tine.
Daca va iubiti, face-ti dragoste cu adevarat dar sa te protejezi, in felul asta nu ramai gravida si nici nu iei vreo boala.
Te pup
Alis
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Virginitatea - din punct de vedere medical
  •