virgina sau nu?

21-07-2011
mimi18
Nu este medic/terapeut
mimi18
buna.am si eu o problema care ma macina de 4 ani.pe la 13 mi-a venit menstruatia, deci nimic special.la 14 ani cand credeam ca e doar o alta luna ca celelalte, s-a intamplat ceva.m-a tinut menstruatia vreo doua saptamani abundent si cu cheaguri pana m-a dus mama la spital.akolo la externare o asistenta i-a spus mamei ca nu mai sunt virgina si mai ajunsese la urechile mele de un avort provocat de mine.dar cum dzeu avort, daca eu nu am intretinu relatii sexuale pana akum?iar analizele desi nu ma pricep nu au fst facute cu seriozitate.mi-au luat sange de doua ori, iar dupa proba de urina nu au mai venit sa-mi ceara desi mi-au dat recipient.evident k parintii nu m-au crezut, dar akum nu mai este important asta pt mine.important e k m-am intragostit de un baiat.i-am spus k sunt virgina pt ca moral ma stiu, dar medical e buba ca am ramas cu indoiala de atunci si nu vreau sa fie dezamagit.voi ce ziceti?mai sunt sau nu virgina?
8 comentarii
0
21-07-2011, ora 21:12
Psiholog Popa Anca
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Popa Anca
Pai daca nu ai facut sex, tu ce crezi? Este posibil sa ti se fi rupt himenul atunci cand ai avut sangerarile alea, dar asta chiar nu inseamna nimic. Esti sigura ca asta au zis medicii totusi? Este foarte posibil ca tu sa fi avut un chist ovarian care ti s-a rupt si de-aia ai si sangerat atat. In locul tau m-as duce la ginecolog sa cer o ecografie ovariana pentru ca daca a fost chist este posibil sa fii predispusa la asa ceva si sa se repete toata povestea.
0
21-07-2011, ora 23:50
mimi18
Nu este medic/terapeut
mimi18
dar himenul rupt nu va fi egal cu faptul ca nu mai sunt virgina pentru prietenul meu? Ma gandesc ca isi va da seama si o sa creada ca sunt mincinoasa ca multe alte fete.
0
22-07-2011, ora 00:27
Psiholog Popa Anca
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Popa Anca
Pai in primul rand sunt fete care nu sangereaza la primul contact sexual. In al doilea rand, poate ca pana o sa faceti sex o sa fiti destul de aproapiati sa-i spui adevarul. Si in al treilea rand, daca nu te simti confortabil cu ideea de a-i spune, el nu are nici un drept sa te judece sau sa te considere mincinoasa. Daca este genul asta de om, poate ca ai nevoie de un prieten mai bun. ;)
0
25-07-2011, ora 20:23
mimi18
Nu este medic/terapeut
mimi18
Si de la chist ovarian e posibil k pe viitor sa nu mai pot avea copii?
0
03-09-2011, ora 20:20
elisabeta11
Nu este medic/terapeut
elisabeta11
mimi, e imposibil sa nu mai fi virgina daca tu nu ai avut relatii sexuate...iar himenul nu se rupe asa de usor.
N-ar trebui sa-ti faci nici cea mai mica pbm in privinta prietenului, daca e sa-ti reproseze ceva inseamna ca e un copil imatur nu un barbat... Cum esti virgina nu poti face un control ginecologic dar poti merge la un doctor ginecologi cu care sa discuti iar el te va indruma ce trebuie sa faci. mergi la medic..ok???
0
09-09-2011, ora 00:51
dima01
Nu este medic/terapeut
dima01
nu uie sa ti se rupa sua nu himenul..cat timp stii ca ai fost cu iubitul tau atunci si toata actiunea s'a int cu el abea atunci poti spune k nu mai esti virgina..
0
12-09-2011, ora 04:38
CLaudia009
Nu este medic/terapeut
CLaudia009
Buna..am si eu o intrebare...si sper sa ma poti ajuta...acum cateva seri am vrut sa o fac cu iubitul meu dar avand emotii si fiind virgina nu am reusit..el insa m-a atins in zona intima doar putin cu varful dar n'a bagat'o toata...eu fiind si la menstruatie..credeti ca poate fi vorba de vreo sarcina?te rog mult am nevoie de un sfat..nu sunt tocmai experimentata si nu stiu prea multe...
0
15-09-2011, ora 21:08
mimi18
Nu este medic/terapeut
mimi18
va multumesc mult:x
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici