virgina insarcinata?!

11-12-2012
roxanaaP
Nu este medic/terapeut
roxanaaP
Am o intrebare si astept raspunsuri sigure!! Daca sunt virgina iar lighidul lui transparent a avut contact cu vaginul meu, este posibilitatea de a ramane insarcinata?? Chiar fara penetrare?acel lichid contine spermatozoizi? mentionez ca acel contact a avut loc in prima saptamana dupa menstruatie..vreau raspunsuri cat mai urgent va rooog, sunt foarte speriata :(
11 comentarii
0
11-12-2012, ora 21:09
lola10
Nu este medic/terapeut
lola10
de unde stii ca mai est virgina ? vaginul tau a avut contact cu penisul lui ? cati ani ai ?
0
11-12-2012, ora 21:33
roxanaaP
Nu este medic/terapeut
roxanaaP
Nu a intrat penisul in vagin, doar l-a atins si era umed. Nu am stiut ca se poate ramane insarcinata daca esti virgina..:( spermatozoizii pot ajunge in interior fara penetrare? am aproae 20 de ani
0
11-12-2012, ora 21:46
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
La ce mai pui intrebari daca nu ai incredere in raspunsurile noastre?
Ti s-a mai raspuns si ieri la aceeasi intrebare.
Nu esti insarcinata!

Daca specifici ca acest 'contact' a avut loc in prima saptamana dupa menstruatie nu are absolut nici o relevanta. Conteaza in a cata zi a ciclului menstrual erai si care este durata medie a ciclului la tine. In functie de asta abia, se poate vedea daca arai sau nu in zilele fertile...Eu ti-am mai spus, cunoaste-ti intai propriul corp apoi pe cel al partenerului, mai ales ca ai 20 de ani!
0
11-12-2012, ora 22:47
roxanaaP
Nu este medic/terapeut
roxanaaP
Poi asta e problema, credeam ca stiu si ma cunosc indeajuns insa prea trziu am aflat alte chestii despre care nu aveam habar. Sunt doar f ingrijorata, dupa calculele mele acel contact a avut loc inainte cu 3 zile de zilele fertile si ma gandeam ca daca spermatozoidul ar supravietui pana in zilele alea...sunt f confuza
0
12-12-2012, ora 23:20
roxanaaP
Nu este medic/terapeut
roxanaaP
Atatea vizite si doar atatea pareri? oare ii posibil sa se intalneasca spermatozoidul cu ovulul in astfel de situatii?????
0
14-06-2014, ora 15:21
mariiiiia2234
Nu este medic/terapeut
mariiiiia2234
Am o intrebare, va rog sa-mi raspundeti cat mai repede, exista posibilitatea de a fii insarcinata eu fiind virgina, dar iubitul meu a ejaculat in jurul organului reproducator ?. va rog
0
31-07-2014, ora 10:31
dospina
Nu este medic/terapeut
dospina
Eu am 16 ani si sunt virgina.. Luna trecuta am facut sex anal cand eram pe ciclu.. si acum trebuia sa imi vina pe 25 si nu mi-a venit.. suntem pe 1.. e o posibila sarcina ? din cate stiu eu si din cate am citit daca sunt virgina nu sunt imuna pentru o sarcina.. am avut toate simpomele ca trebuia sa imi vina.. mi-a curs chestie daia alba mai abundenta ca de obicei.. m-au durut sanii.. ce sa fac ?
0
31-07-2014, ora 10:32
dospina
Nu este medic/terapeut
dospina
Va rog frumos un raspuns cat mai repede.. nici noaptea nu mai pot dormii
0
14-11-2014, ora 17:03
user1234
Nu este medic/terapeut
user1234
Fetelor, nu exista sarcina fara penetrare!!!! Sa va intre bine in cap. Tot asa am citit si eu niste prostii cum ca ai putea sa ramai insarcinata fara penetrare si fiind si virgina!!! Toate sunt prostii! Dar paranoia e mare. Desi practicati acele joculete numite petting, totusi e nevoie de penetrare ca spermatozoizi sa se dezvolte intr-un mediu favorabil, adica in interior, in vagin. Pe piele mor, nu traiesc!
Stati linistite! Eu va spun din propria experienta ca nu are cum, chiar si un ginecolog a afirmat spusele mele:)
0
11-05-2015, ora 16:09
anonima199
Nu este medic/terapeut
anonima199
Am si eu o intrebare.sunt virgina si am avut un contact sexual cu prietenul meu, neprotejat.a ejaculat in mine.e posibil sa fi ramas virgina?
0
16-01-2016, ora 17:13
inevitabil
Nu este medic/terapeut
inevitabil
Bună ziua am si eu o mică mare problemă, acum câte-va zile am încercat să dezvirginez o fată dar se pare că am fisurat Himenul cu degetul la inceput după care am forţat cu penisul la cateva minute de chinuri fara rezultat şi fata având dureri mari la fiecare impuls forţat de mine, m-am lasat pentru a nu crea un dinsconfort total, dar in momentul in care am retras penisul din inprejurimile feselor la cateva secunde am avut o ejaculare scurtă. Întrebarea mea este in timpul care am executat miscari ample la intrarea in vagin fără un rezultat total, s-ar fi putut la o preejaculare pe care de obicei nu se simnte fiind prea excitat sa fi ramas inauntru şi să rămâna gravidă dacă n-am introdus penisul in totalitate, având in vedere că a si sângerat ? Rog un Raspuns cât mai repede posibil vă multumesc..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •