virgina-scurgere lichid sani

20-02-2013
emmyhope
Nu este medic/terapeut
emmyhope
buna,
sunt virgina si ma ingrijoreaza faptul ca am scurgere la sani., dar daca apas se scurge. Nu am avut ever contact sexual, am fost la medic cativa ani (4) la control doctorul spunand ca totul e bine, si totusi a ramas la fel. E ceva normal? Am nevoie de un sfat macar sa ma linistesc!
Multumesc mult!!!
6 comentarii
0
20-02-2013, ora 22:45
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
Duceti-va la un endocrinolog bun
0
21-02-2013, ora 00:38
emmyhope
Nu este medic/terapeut
emmyhope
oh, am uitat ca am fost la cel mai bun medic din Cluj (mama mea a avut cancer la tiroid) in 2011. Mi-a spus ca am niste noduli micuti la tiroida si in rest rezultatele analizelor a spus ca totul e bine cu mine. Multumesc mult pt raspuns! Probabil e ceva normal... culoarea e spre galbui
0
21-02-2013, ora 23:38
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Mergi la endocrinolog, asa cum ti s-a sugerat, trebuie sa faci macar prolactina si o eco sani. Poate fi ceva beign, pe fond hormonal, dar e bine sa te convingi de acest lucru. Si nu te mai stoarce, ca va curge si mai mult, de multe ori sanul reactioneaza asa, fiind o glanda si cu reflex neconditionat la mulgere. Ce varsta ai?
0
23-02-2013, ora 01:51
emmyhope
Nu este medic/terapeut
emmyhope
Multumesc pentru informatii si timpul acordat. Am 23 impliniti.
0
23-02-2013, ora 02:07
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
La aceasta varsta esti la apogeul fertilitatii si probabil ca organismul reactioneaza ca fiind pregatit pentru sarcina. Dar asta nu inseamna sa nu mergi sa-ti faci analize, cu atat mai mult cu cat ai antecedente in familie. E bine sa previi decat sa tratezi. La fel, daca nu ti-ai inceput viata sexula din cauze care nu tin de dorinta/hotararea ta, e posibil sa fie o "revolta" a organismului manifestata asa.
0
01-08-2016, ora 02:09
Iub
Nu este medic/terapeut
Iub
Buna fetelor sunt noua pe forum..nu stiu ce se întâmpla..am intrerupt anticoncepționalele acum 2sapt, iar dupa Ce mi s-a terminat ciclul nu le-am mai continuat..iar acum imi curge un lichid alb, alb-gălbui din sfârc..dar doar daca il apăs..asa e lipicios si se vede ca e un lichid acolo care vrea sa iasă..si daca apăs curge câte un strop..a pățit cineva asa??ce se poate întâmpla???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • Scurgerile mamelonare
  •