vezicule seminale marite

03-05-2011
maryus09
Nu este medic/terapeut
maryus09
Buna ziua!
Revin pe acest forum pentru a va cere din nou parerea in legatura cu o problema de care nu pot scapa si anume o durere undeva in partea de jos a testiculelor(zona epididim).Initial in urma unor analize( Ac anti-Ch trachomatis IgAc...Ac Anti-Chtrachomatis IgG...Ag Ch Trachomatis...Spermocultura...sumar de urina) care au iesit foarte bune conform spuselor unui medic urolog, mi s-a pus diagnosticul de epididimita cronica.Dupa un tratament cu supozitoare ketonal+prostacan+piafen (la durere)m-am dus din nou la control unde mi s-a facut o ecografie la veziculele seminale si s-a constatat ca au marimea de 1, 7 cm ceea ce dupa spusele d-lui doctor nu prea este bine in sensul ca sunt putin marite.Ca tratament mi-a dat sa reiau timp de 7 zile supozitoare cu diclofenac.Ce alte analize ma sfatuiti sa mai fac pentru a descoperi provenienta durerii?Care sunt dimensiunile unor vezicule normale(am 73kg, 1, 75 inaltime)Este posibil ca veziculele seminale sa provoace aceasta durere care uneori devine aproape insuportabila.Trebuie sa mentionez ca pana sa faca ecografia la veziculele seminale dl doctor s-a grabit sa spuna ca totul este ok si ca nu este nimic in neregula deasta va cer ajutorul, pentru ca eu am uneori dureri foarte mari uneori dupa ejaculare alteori asa pur si simplu iar in restul timpului doar la atingere(acolo sub testicol)iar aceste dureri dureaza de cativa ani.Sunt insurat si am 28 de ani.
Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.