vezica, infectie?

19-07-2010
andreea2deea
Nu este medic/terapeut
andreea2deea
buna ziua...as dori si eu sa aflu mai multe inainte sa ma duc la ginecolog...am o problema..la intrarea in vagin am vazut ca mi s-a lasat ceva..nush ce este dar probabil de la vezica pentru ca ma doare la urinat stiti dvs urinari dese dar normale..ma doare si in timpul actului sexual dar nu foarte tare...mentinez ca inainte de a avea aceasta problema am avut o infectie sau ce - am avut labiile inrosita si aveam o mancarime mare -..am folosit crema canesten si mi-a trecut..crema mia fost prescrisa cand am avut o infectie urinara anul trecut si in anul acesta in februarie am avut un ovar mai mare decat celalt dr mi-a prescris anticonceptionale care au avut efect dar dupa terminarea lor dupa 2 luni iar am avut probleme anticonceptionalul se numea microgynon foarte bun...iar acum am senzatia aceasta de disconfort la vezica, imi vine sa sez mai mult, cand stau in picioare ma jeneaza si am senzatia de a ma duce permanent la wc chiar dac nu trebuie sa urinez..acum cateva saptamani am avut o durere de gat si migdala dreapta umflata si cu ceva alb pe el, medicul de familie mi-a prescris ceva antibiotice dar nimic..intre timp am folosit si pioctanina..mi se retragea acel alb de pe migdala dar cand nu mai puneam iar aparea, apoi am luat eritromicina pt ca am auzit ca e bun si nu am mai baut apa minerala nu ma mai doare gatul asa de tare dar de la apa plata trebuie sa urinez frecvent si ma doare..acum trebuie sa mentionez si stiu ca eu sunt de vina pt infectiile vaginale din cauza ca practic videochat..unde folosesc jucarii sexuale..cred ca asta o fi cauza imbolnavirilor..dar acum ma macina problema cu vezica, poate pt ca mi-am fortat clitorisul?se poate s- a mi se fi rupt vezica?sau sa am cistita?chiar nu stiu si sunt terifiata..astept un raspuns o parere de la domnul doctor...ecografia abdominala, ecografia la rinichi sau ecog pelviana, un examen de urina..ce imi recomandati sa fac?cu stima andreea
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.