vertij de 5 luni

21-08-2009
esrin
Nu este medic/terapeut
esrin
Brusc in aprilie am ametit pana la pierderea echilibrului.In momentul cand ma asezam in sezut imi cadea corpul cand vroiam sa ma intind.Am fost dusa la urgenta, si cum era Pastele au inceput sa ma intrebe ce am mancat cand, eu nu ma puteam tine in sezut.M-am speriat f. tare, am crezut ca am facut AVC.Si de atunci au inceput vizitele la doctori.Vreo 10 zile am avut nevoie de cineva care sa ma insoteasca in permananta.Am mers la neurolog, la neurochirurg, internist, orl, oftalmologie, pshiatru, radiog.sinusuri, echo abdominal, analize sange, eeg, CT, ; peste tot, ce mai.Toate analizele imi ies bine, mentionez ca de 3luni jumate iau betaserc de 24 - 2/zi, de 1 luna ginko prim biloba, ca cu magneziu.Simptomele; durere la ceafa si presiune(am o spondiloza c3-c4 ) ameteala ca si cum imi fuge pamantul de sub picioare, presiune in urechi, ma dor urechile mai tot timpul, presiune in zona piramidei nazale, transpiratie.In momentul de fata m-am mai linistit psihic dar la un moment dat am crezut ca imi pierd mintile.Rog pe cei care au avut ceva similar sa-mi recomande un medic ORL-ist sau ce asi mai putea face.Multumesc!
1 comentarii
0
21-08-2009, ora 18:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Eu nu as lua betaserc in locul dvaostra caci trateaza vartejul numai citat: "marind fluxul de sange in urechea interioara (!!!)", ceea ce poate avea efect dezastruoase la echilibru si auz mai tarziu.

Presiunea in ureche si durerile in urechi nu pot sa vina deci DECAT DE LA betaserc !!!!
este si f. logic logic... daca citesti prospectul !!!

In plus scrie ca la gravide si in timpul alaptatului trebui dat cu mare precautie !
La dvoastra este cazul !

Si nici Calciu si Magneziu care il luati dvoastra in fomele date de doctori ci "calcium carbonicum CH15" si magnesium phosphoricum CH15 " homeopate, cate 1 granula din fiecare la 2 zile care nu au efecte secundare si pot fi asimilate de corp. Spre deosebire de cele date de doctori care nu fac nimic bun si maresc lipsa de calciu si magneziu. De la ele poate veni si transpiratia cai blocheaza.

Singurul lucru bun care il luati este Ginko, dar impreuna cu aceste medicamente toxice nu mai are ce bine sa va faca.

1 toxina + 1000 de elixire vindecatoare = Toxina
Iar
3 Toxine + 1 elixir vindecator = Toxina la puterea 3

Ajutorul cel mai rapid la simptome aparute in timp ce se iau medicamente chimice nu este doctorul si nici medicina naturista sau homeopata ci de fapt citirea cu atentie a prospectului si a informatiilor din internet despre el si aruncarea medicamentelor la gunoi in caz ca simptomele corespund.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.