vertij

28-02-2015
dora84
Nu este medic/terapeut
dora84
buna ziua.in septembrieanul trecut m-am confruntat cu episoade de vertij cam o luna de zile.reumatologul a zis ca am spondiloza cervicala.la orl mi s-a spus ca nu am nimik la ureche(sa uitat cu o lupa) decat o sinuzita maxilara dar care nu ar rovoca vertij si am urmat si injectii pentru ea.am luat calciu, magneziu stugeron si betaserc uneori si 5htp pentru anxietate a9la recomandarea medicului de familie)pana la urma mi-a cedat vertijul.acuma iar de o saptamana a inceput si am observat ca este ca si cum nu as avea echilibru mai mult cand umblu afara si mi sa acutizat iar sinuzita maxilara.sinuzita sa declansat in urma unei raceli.deocamdata iau magneziu de 400 cu b complex 1 pe zi, iarasi 5htp1 pe zi arlervert 1 -2 pe zi si nustiu daca sa incerc si omega 3 pentru circulatie.
1.care este cauza acestor vertijii ?
2.sinuzita maxilara poate provoca asemenea vertijii (o am de multi ani si nu am avut probleme asa)
3.este bun arlervert si cat trebuie luat?
4.sinuzita o am cam de 2-3 saptamani si vertijiul a aprut numai de cateva zile care este cauza?
1 comentarii
0
28-02-2015, ora 17:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 vertijul care tine de ORL.esste cel Rotator.. cand se invart lucruruile in jurul dvs.
acumeste vertij central si tine de multi factori
coloana cervcala
Kg in plus, ficat gras si sange vascos
problemel oftalmo
2 NU
3. cititi prospectul
4.sinuzita trebuei confirmata cu o radiografie SAF si daca este purulenta..se fac punctii sinusale
daca este doar ingrosare de mucoasa.. NU este sinuzita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: