vergeturi

06-06-2010
Adriana_cristi
Nu este medic/terapeut
Adriana_cristi
buna,...poate de data asta ma ajuta cineva.am pe spate jos la "colacei"niste vergeturi dar sunt albe.ce pot face sa pot scapa de ele?am vreo solutie?iar despre unghii.mi se exfoliaza fffff rau AJUTATI-MA.MULTUMESC
3 comentarii
0
09-06-2010, ora 22:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Sugestie:
- Supliform, gel pentru întreţinere corporală. Se aplică în strat subţire, pe zonele afectate, prin masaj, de 2-3 ori pe zi, 10-15 minute, timp de maxim 14 zile. După cele 14 zile se face pauză timp de minim 7 zile. În timpul celor 7 zile de pauză, se recomandă masarea zilnică a corpului cu ulei de măsline. După acea pauză recomandată, se poate relua cura cu Supliform pentru încă 14 zile...după acest interval de timp, în mod normal, efectele pozitive se vor evidenţia în mod clar.
Consultaţi şi un medic!


Toate cele bune!
Dumnezeu să vă binecuvânteze :-)
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)

P.S. - Beţi minim 2 litri de apă pe zi şi faceţi şi puţin sport (este foarte important să vă hidrataţi corespunzător şi să faceţi mişcare).
0
09-06-2010, ora 22:19
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
P.S. - Am uitat să specific că sugestia de mai sus este valabilă doar pentru celulită. În privinţa unghiilor, vă rog să citiţi topicul celălalt, cel în care v-am adresat acele întrebări.

Numai bine!
0
19-07-2010, ora 16:00
mitza81
Nu este medic/terapeut
mitza81
din pacate vergeturile odata aparute nu mai dispar, dar macar poti preveni aparitia altora cu masaje cu creme nutriente.cat despre unghii ai putea avea o carenta de calciu.mergi la medic si fa niste analize.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile pot fi eficient tratate (înlăturate sau atenuate)?
  •