valori date de centru de transfuzii-interpretare

30-06-2009
anra
Nu este medic/terapeut
anra
buna ziua.am o problema si nu gasesc un raspuns la ea.am 35 de ani si m-am hotarat sa donez sange acest gand exista de mult de cand am aflat ca am grupa 0 acum am aflat ca e si rh negativ.facand analizele necesare mi-au iesit eia sifilis total 0 197 si 0 189 nu cunosc valorile normale si nu stiu cu cat sunt depasite RPR negativ TPHA negativ. vestea a cazut ca un trasnet din cerul senin pt ca am inceput viata sexuala la 25 de ani am avut un singur partener si nu mai am viata sexuala de 4-5 ani.puteti sa-mi spuneti ce fel de analize sa fac la un cabinet privat si la cat timp dupa aflarea rezultatelor de mai sus.sunt bulversata si cei de la centru de transfuzii mi-au spus ca trimit rezultatele pentru confirmare si nu infirmare la bucuresti si rezultatele trimise in martie inca nu au sosit.daca trebuie sa astept pana la toamna sau iarna cred ca voi innebuni.ce sanse am ca bucurestiul sa nu nconfirme rezultatele.lla analizele din 2006 ale partenerului de viata au iesit antigeni HBS pozitiv are vreo influenta ar trebui sa le spun si celor de la centru de transfuzii ajutati-ma va rog.multumesc.o zi mai buna.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.