valabilitatea steriletului

25-01-2013
danielaTl
Nu este medic/terapeut
danielaTl
acum 6 ani am montat un sterilet. am doi copii si v as ruga sa mi spuneti daca este o urgenta inlocuirea lui deoarece nu ma deranjeaza cu nimic.
va multumesc
3 comentarii
0
26-01-2013, ora 14:23
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
Stiati ca steriletul are efect abortiv?
Nu stiu daca stiti, dar s-a căutat ani de zile să se ascundă efectul de avort timpuriu al pilulelor şi al steriletului, ştiindu-se foarte bine că o divulgare promptă a acestui adevăr ar fi determinat multe femei să se abţină de la folosirea lor, si deci o scadere a vanzarii acestora.
Sa stiti ca avortul cu steriletul NU se deosebeste de cel chirurgical in realitate cu nimic.
Trauma psihica nu exista dar ramane prezenta cea spirituala. Acest pacat este cu atat mai periculos cu cat el nu este recunoscut, si ca atare, spovedit. Fara spovedanie nu există nici iertare.
Stiati ca si depresia are unele radacini si cauze in avortul nechirurgical...?! La multe femei..aceste depresii se cronicizeaza si se transforma in adevarate psihoze...sa nu zic altele mai grave.
Luati aminte, va rog la cele scrise...oricum decizia va apartine!
0
26-01-2013, ora 20:27
danielaTl
Nu este medic/terapeut
danielaTl
multumesc pentru atentionare dar astept opinia unui medic
0
27-01-2013, ora 00:36
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
Cu placere! Avem cu totii dreptul la crima doar! Si ce asteptati sa zica un dr gineco ce face zilnic avorturi chirurgicale?
Sigur ca trebuie schimbat, caci e periculos sa nu scape vreun bb ne-ucis! Scuzati sarcasmul, dar asta e realitatea!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispozitivul intrauterin este la fel de eficient în prevenirea sarcinilor ca ligatura trompelor și provoacă mai puține efecte adverse
  •