vajait si pulsatii in ureche

30-10-2012
andreeacodruta
Nu este medic/terapeut
andreeacodruta
Buna ziua, d-le doctor
Am o problema de cca 1-2 zile cu urechiile, in special cu cea stanga...
mai clar, ar fi in felul urmator:
urechea stanga imi vajaie si simt pulsatii in ea, iar in urechea dreapta simt asa o durere foarte mica, dar constanta, ca si cum m-ar rascheta(sa zic asa)cineva in ureche..
Vreau sa mentionez ca simt asta de cand am iesit afara, ieri, si era destul de frig...nu stiu daca are vreo relevanta, dar o sa mentionez totusi ca am iesit afara dupa cca. 2 zile in care am stat doar in casa, unde este o temp constanta de cca. 22-24 de grade.
Uneori, abia se aude vajaitul in ureche stanga, alteori se aude foarte tare si pulseaza foarte tare.
Va multumesc
3 comentarii
0
30-10-2012, ora 14:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt semne de dereglare de circulatie la nivelul urechii medii sau interne
poate fi o urgenrta medicala daca e vorba de o ischemie locala cu riscul de a pierde auzul din cauza proastei oxigenari
e nevoie de un consult ORL urgent cu audiograma...
0
30-10-2012, ora 14:40
andreeacodruta
Nu este medic/terapeut
andreeacodruta
Multumesc frumos pentru promptitudine..as mai fi vrut sa va intreb, este posibil sa aibe legatura cu o alta afectiune din organismul meu...are putea fi legate de acest lucru ameteli anterioare si palpitatii?
Va multumesc frumos inca o data
0
16-02-2021, ora 17:33
Diana T
Nu este medic/terapeut
Diana T
Buna ziua!
Imi spune ti va rog daca ati descoperit de la ce aveti aceste stari trec exact prin aceleasi stari, am facut RMN 3 consultati cu Ekg pt inima si pt glanda tiroida si nu descopar de la ce este, starile sunt identice
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.