vajait sau zgomot infundat

27-07-2015
alexandrubt13
Nu este medic/terapeut
alexandrubt13
la urechea stg am un vajait sau cum s ar auzi un motor de la distanta dar care imi dispare in cursul zilei sau seara nu prea il mai aud decat dimineata sau cand stau in liniste deplina dar acest zgomot se intrerupe si cand bat in ceva sau alt zgomot sau il mai am in valuri nu tot timpul la acelasi nivel
3 comentarii
0
27-07-2015, ora 12:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
consult la ORL..este obligatoriu
sunt mai multe cauza si trebuie excluse pe rand...
0
02-01-2018, ora 10:13
alexandrubt13
Nu este medic/terapeut
alexandrubt13
BUNA am sa explic mai exact am vajait in urechea stanga dar il aud bine numai cand e liniste sau in special noaptea spre dimineata- imi dispare cand circul fac ceva lucrez sau la zgomotul din mediu unde ma misc circul am fost la orl a zis ca nu am nimic nici nu mi a diminuat auzul nu ma doare nimic in urechea stg o alta pb care ma mira imi dispare daca am exagerat cu alcool 1-2 zile nu ma mai deranjeaza ori ca am si tensiunea mai ridicata de la consumul de alcool o alta problema am acum senzatia si de nas infundat stiu ca e rece si mai si schimbarile de temperatura dar de multi ani am asa senzatia de o nara infundata cand schimb partea de stat daca stau cu capul pe partea stg am nara stg infundata daca schimb trece la dreapta dar acum am senzatia ca ambele sund infundate nu in totalitate dar deranjant tot asa cand stau pe loc -folosesc nasic de 2-3 ori in 24 ore -mentionez ca am si o mica deviatie de sept in stanga de la o lovitura dar nu e observabila si aici as dori o recomandare chir si operatie daca trebuie si unde ca la BOTOSANI = nu are cine sa faca operatii si nici sa te trateze nici de zgomote in urechi nici cu deviatiile de sept multumes si LA MULTI ANI!!!!!!!!!
0
02-01-2018, ora 15:00
alexandrubt13
Nu este medic/terapeut
alexandrubt13
si ca o completare zgomotul din urechi vajait infundat se intrerupe la orice zgomot auzit sau chiar facut de mine, chiar si la batut din palme usor sau tastuiesc din gura daca stau pe urechea stanga aud mai putin vajaitul dar aud pulsatii ca dupa bataile inimii sotia mi a adus un tratament ceva bilo-bilo spunea ea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.