vaginita cu trichomanas si (infectie urinara?)

07-07-2010
condruta
Nu este medic/terapeut
condruta
Buna ziua!In urma cu ceva timp mi-a aparut o secretie mai pronuntata de culoare alb verzuie, mentionez ca dintotdeauna am avut secretii mai abundente de diferite aspecte, si frecvent vaginite recurente cu trichomanas sau candida tratate la momentul respectiv.Acum 2 saptamani am fost la consult ginecologic, diagnosticata cu anexita pentru care mi-a dat tratament:poliginax-ovule 7 buc., fluconazol de 150mg.7 buc.si ciprobay 500 mg, 1/24h, Dupa 4 zile rezultatul de la lama infectie cu trichomanas si papanicolau tip II inflamatoriu, pentru care mi-a mai dat 2 ovule de lomexin 1/7zile, spalaturi cu septovag si fasygin 4 buc./doza unica si pentru sot.Inainte de a folosi si ultimul lomexin chiar cu 2 zile inainte scugerea era tot de aceeasi culoare si a aparut nevoie puternica de mictiune, cu usturimi si stare de disconfort la mictiune.Va rog ajutati-ma, cu un sfat ce este de facut?Ce tratament sa mai iau sa-mi revin la normal.Va multumesc!
1 comentarii
0
08-07-2010, ora 18:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cat timp ai facut tratament cu Ciprobay ? S-a facut si antibiograma din secretia vaginala ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.