vaginita?

16-07-2008
dana.d
Nu este medic/terapeut
dana.d
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat specializat intr-o problema pe care o am de mai mult timp. Intr-o anumita perioada a ciclului menstrual, mai precis cam din ziua 11-12 am niste simptome foarte deranjante la nivel vulvovaginal care persista cateva zile.Simptomele sunt: senzatie de arsura, durere, care netratata in nici un fel dau o stare generala alterata cu senzatie de oboseala, dureri in etajul inferior abdominal si in membrele inferioare(mai exact o senzatie de...arsura la nivelul tegumentelor ). Tin sa precizez ca merg regulat la ginecolog de aproape trei ani ptr. alte probleme pe care le-am mai avut: rana pe col ptr. care mi s-a facut ERAD. Ultimul examenBabes Papanicolau a fost tipII inflamator iar la secretia vaginala de fiecare data apar alte levuri pe care le tratez la indicatia medicului ginecolog.Nu stiu ce sa cred, ginecologul meu, in care am mare incredere, nu stie ce sa-mi zica cand ii descriu simptomatologia care si mie mi se pare destul de ciudata(am citit multe articole de specialitate ptr.a ma edifica dar nu am reusit sa-mi dau seama exact ce este) Tin sa mai spun ca simptomele se aseamana cu cele pe care le-am avut la un moment dat cand nu am tolerat niste ovule prescrise de ginecolog si cateodata se amelioreaza la ad-tarea de cervugid. Medicul ginecolog mi-a explicat ca acesta are efect antiinflamator. Simptomele se amelioreaza inainte si in timpul sangerarii menstruale.Va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
16-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
intreaba medicul gin. daca e ok sa fci niste spalaturi vaginale cu Tantum Rosa si sa pui cateva seri ovule cu Betadina.
0
10-09-2008, ora 00:00
munieka
Nu este medic/terapeut
munieka
Buna dana! i rezolvat ceva cu problema pe care o ai? Te intreb pentru ca si eu am aceleasi simptome si senzatii de usturimi si iritatii in zona vaginala.
Astept raspunsul tau. Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.