vaginita, prurit

30-09-2008
angita
Nu este medic/terapeut
angita
buna seara, am fost la medicul ginecolog si in urma consultatiei mi-a pus diagnosticul de vaginita si prurit la nivelul abdomenului si membrelor inferioare. am ajuns la consultatie deoarece ma confrunt cu mancarimi puternice la nivelul pielii si nu stiu care este cauza.Am fost si la dermatolog si m-a diagnosticat cu Foliculita superficiala.
Poate cineva sa imi raspunda ?Ar putea fi o problema genitala? Va rog mult daca puteti sa imi raspundeti.
2 comentarii
0
01-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
foliculita, din cate stiu eu, n-are nicio treaba cu problemele genitale.Foliculita este o infectie, insotita de inflamare, la nivelul foliculului firului de par.Foliculuita superficiala nu e ceva grav.Nu m-am lamurit ce-i cu vaginita...
0
03-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Vezi ca o prietenta de-a mea a facut un prurit de la prezervativ. Acest prurit se face dintr-o alergie la ceva. La ea a fost de la prezervativ.Aceeasi chestie, mancarimi, avea si umflaturi in zona vaginului, disconfort, a mers la medic si i-a facut analizele, i-a dat tratament, s-a facut bine. Dar nu mai poate folosi niciodata prezervativul!
Urat, nu ?
Ali
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Potențial tratament pentru mâncărimea cronică
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • Legătura dintre alergii și sănătatea mentală
  • Vaginita în timpul sarcinii - cauze, simptome, tratament
  • Femeile prezintă prurit mai rar decât bărbații
  • Vulvovaginita și microbiomul: o revizuire a studiilor concentrate asupra tratamentului infecțiilor acute și recurente
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •