vaginita, cervicita

23-02-2015
Laura_Liliana 46
Nu este medic/terapeut
Laura_Liliana 46
In anul 2004 am avut o histerectomie si inainte de asta am folosit ovule dar nu mai stiu cum le zice acum daca iau cervugid e bine? mi-asi dori sa scrie un medic
3 comentarii
0
24-02-2015, ora 10:08
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar un examen de secretie vaginala si eventual un consult ginecologic. Ovulele se administreaza conform rezultatului analizei de secretie.

O zi placuta!
0
24-02-2015, ora 17:17
Laura_Liliana 46
Nu este medic/terapeut
Laura_Liliana 46
multumesc
0
31-03-2015, ora 20:17
Simona ali
Nu este medic/terapeut
Simona ali
Buna, am fost azi diagnosticata cu exocervicita din cauza colului inflamat.Prima intrebare: colul inflamat si rana pe col e acelasi lucru din punct de mvedere medical? Am primit tratament ovule cervugid, trebuie sa iau dupa menstruatie in fiecare luna cate o cutie, timp de 3 luni, iar in a patra luna tot dupa menstruatie cicotridina. Mi s-a mai zis relatii sexuale deloc perioada tratamentului. A doua intrebare: am inteles ca timp de 12 zile cat iau ovulele cervugid nu am voie sa fac sex, ok dar, in zilele in care nu iau ovule se poate avea contact sexual?
Pt sotul meu nu a zis nimic, el ar putea fi purtator, daca as avea contact sexual intre tratamente as lua din nou infectia nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •