vad in ceata dupa cateva ore

22-02-2014
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
buna seara..de ceva timp ametesc [fara sa am dureri de cap]..iau betaserc fara sa stiu efectiv cauza [se banuieste a fi de la o ureche ]..am observat insa ca la primele ore ale serviciului vad bine ceasul de la un panou aflat mai la distanta apoi vad doar in ceata fara sa mai disting ce ora indica.[intreb colegele caci ele nu au aceasta problema ]..mi s-a spus anul trecut ca am nistagmus spontan iar uneori mi se incruciseaza privirea cand sunt obosita [privesc in alta parte si-mi revin..]...ce ar putea sa provoace aceasta vedere in ceata ??? [diabet, probleme oculare..] multumesc pentru un eventual raspuns...
2 comentarii
0
22-02-2014, ora 21:34
Ioan Covaciu
Identitate neconfirmată
Ioan Covaciu
Stimata Lorena, daca aveti probleme cu tensiunea arteriala (hipertensiune) este bine sa va indreptati catre un medic oftalmolog pentru a va trimite spre o investigatie pentru un posibil AVC. De regula vederea in ceata poate indica un inceput de AVC. Desigur simptomele pot fi cauzate si de alte cauze, dar in cazul AVC trebuie actionat rapid pentru a impiedica evolutia.
0
23-02-2014, ora 10:05
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
multumesc pentru raspuns..tensiunea mea nu trece de 11..acum 2 saptamani era 10 cu 6. [dupa ce am baut cafea]..am 35 ani si 50 kg [daca ajuta cu ceva aceste date]
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: