vaccin pt hpv

05-03-2007
suzana_monamour
Nu este medic/terapeut
suzana_monamour
am auzit ca a aparut un vaccin pt hpv, care trateaza... e adevarat? se numeste GARDASIL dar unde se poate gasi?
un amic de-al meu a sunat sa se intereseze dar nu a aflat.

va multumesc!
6 comentarii
0
06-03-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Vaccinul antiHPV încă nu este aprobat în ţara noastră. Este posibil, totuşi, să primească aprobarea înainte de sfârşitul anului.
0
06-03-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
din decembrie am inteles ca se gasete in farmaciile din Franta, deci in scurt timp se va gasi si la noi.
0
06-03-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Am aflat astazi de la un coleg din spitalul Colentina ca procedura de aprobare pentru Gardasil s-a incheiat si ca vaccinul e "operational".
0
19-03-2007, ora 00:00
lauraandreea
Nu este medic/terapeut
lauraandreea
eu am fost suspectata de acest hpv, dar din fericire nu am avut si am fost prima persoana care am facut rost de acest vaccin, eu avad servici in cadrul unei farmacii si deja avem acest vaccin care pot sa-ti spun ca l-am facut in urma unei analize. ma poti contacta -*

(*modificat de admin)
0
19-03-2007, ora 00:00
lauraandreea
Nu este medic/terapeut
lauraandreea
eu am fost suspectata de acest hpv, dar din fericire nu am avut si am fost prima persoana care am facut rost de acest vaccin, eu avad servici in cadrul unei farmacii si deja avem acest vaccin care pot sa-ti spun ca l-am facut in urma unei analize. ma poti contacta -*

(*modificat de admin)
0
20-03-2007, ora 00:00
lore_24
Nu este medic/terapeut
lore_24
din cate stiu eu, vaccinul pentru hpv nu trateaza(daca ai deja), ci previne.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.